چکیده پروژه : طراحی و ساخت کنترل از راه دور وسایل برقی با خط تلفن (کد پروژه 512)

هدف این پروژه روشن و خاموش کردن وسایل برقی از راه دور توسط خطوط تلفن می باشد. درطراحی وساخت دستگاه بیشترسعی شده است از قدرت وامکانات میکروکنترلر استفاده شود.عملکرد کلی دستگاه به این صورت است که با زدن یک کلید از صفحه کلید گوشی تلفن می توانیم یک وسیله را در جایی دیگرتحت کنترل خود درآوریم.پس از تماس برقرارکردن با جایی که دستگاه یا وسیله الکتریکی در آن محل قرار دارد با ارسال پالسهایی توسط گوشی تلفن وسیله مورد نظرروشن یا خاموش خواهدشد.عملکرد اصلی دستگاه از جمله دریافت و آشکارسازی زنگ تلفن که بعد از آن پس از تعدادی زنگ خوردن دستوراشغال سازی خط وارسال سیگنال به مقصد ودستورات بعدی توسط قدرت وامکانات میکروکنترصورت می گیرد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : طراحی و ساخت کنترل از راه دور وسایل برقی با خط تلفن (کد پروژه 512)

امروزه با توجه به همگانی شدن خطوط تلفن ثابت وهمراه امکان استفاده از این خطوط ارتباطی ازهرنقطه وایجاد ارتباط به هر نقطه دلخواه،پروژه، کنترل ازراه دور ازطریق خطوط تلفن می تواند بسیارکارا باشد.هدف ما دراین پروژه استفاده از حداقل امکانات وکمترین هزینه جهت کنترل وسیله دلخواهی می باشد.درابتدا دو نقطه رادرنظر می گیریم.یکی نقطه مبدأ است که فردتماس گیرنده در آنجا حضور دارد ودیگری نقطه مقصد که وسایلی که قرار است کنترل شوند درآنجاقراردارند.درمحل مبدأ تلفن همراه یا تلفن ثابت وظیفه برقراری ارتباط با برد الکترونیکی در مقصد را بر عهده دارد. دستور ارسالی از طریق موبایل یا تلفن ثابت به یک برد الکترونیکی انتقال می یابد که میکروکنترلر پردازنده اصلی آن است.میکروکنترلردستورارسالی را پردازش کرده وفرمان متناسب با آن را به سخت افزاری موجود(ازقبیل رله) ارسال می کند به این ترتیب می توان با قطع و وصل کردن رله یک وسیله برقی روشن ویا خاموش نمود.همچنین کنترل کننده (در مقصد)می تواند باارسال فرمان مشخصی از پردازنده(میکرو)،وضعیت کنونی دستگاه کنترل شونده رادرخواست کند. میکروکنترلربا توجه به وضعیت قطع یا وصل رله پیام مناسبی را به محل مقصد ارسال می کند. برنامه ای که برای Program کردن میکروکنترلرمی نویسم وظیفه دارد سیگنال های دریافتی از خط را پردازش کرده وبا توجه به آن سیگنال های کنترلی وسیله ای را روشن یا خاموش کند وسپس خط را آزاد کند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: طراحی و ساخت کنترل از راه دور وسایل برقی با خط تلفن (کد پروژه 512)

4.4 از 5 ( 38 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
6.80 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
وحید رستگار منش مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.9
38 total
5 11 
4 12 
3 15 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23