چکیده پروژه : بررسی اثر تغییر پارامترهای مختلف در گاف نواری نوری بلور نوری طراحی شده از ,سیلیکون و AlxGa1-xAs (کد پروژه 513)

از زمان ورود و ظهور مكانيك كوانتومي و اثبات واضح وجود امواج مادي، همواره فيزيكدانان از ايده¬ها و روش¬هاي موجود در زمينه الكترومغناطيس و اپتيك، در حوزه اين علم نوين استفاده كرده اند. با توجه به اين مسئله، تعداد زيادي از پديده هاي مربوط به فيزيك حالت جامد در ارتباط با تحريك هاي الكتروني، با استفاده از امواج الكترومغناطيسي توجيه مي شوند. اين موضوع در حالي است كه روند معكوس اين قضيه، يعني استفاده از ايده¬هاي موجود در زمينه مكانيك كوانتومي در الكترومغناطيس كمتر اتفاق افتاده است. از اين نظر پديد آمدن مواد داراي گاف نواري نوری و بلورهاي نوری در اواخر دهه 1980 مي تواند به عنوان مصداقي براي اين روند معكوس درنظر گرفته شود. همانطور كه تناوب ساختارها، در بلورهاي جامد نوارهاي انرژي و خواص رسانايي الكترون ها را تعيين مي¬كند،

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بررسی اثر تغییر پارامترهای مختلف در گاف نواری نوری بلور نوری طراحی شده از ,سیلیکون و AlxGa1-xAs (کد پروژه 513)

، تناوب در ساختارهاي مواد اپتيكي در ابعاد طول موج، نشان داده است كه مي تواند به عنوان روش بسيار قوي براي كنترل انرژي و چگالي شار فوتون ها در اين مواد باشد. مسلماً تشابه بين امواج الكتروني و امواج الكترومغناطيسي يكي از نتايج رسمي رابطه¬اي است كه بين معادله شرودينگر براي الكترون ها و معادلات ماكسول براي امواج الكترومغناطيسي وجود دارد. بدون در نظر گرفتن اسپين ذرات، يك معادله موج هارمونيك در يك ماده دي الكتريك بدون تلفات معادله(1-1). را ارضا مي كند كه مشابه رسمي معادله،(2-1). است که رفتار يك الكترون به جرم m را در پتانسيل v تبيين مي كند. رفتار هاي متفاوت اسپيني الكترونها و فوتون ها، كه اولي در گروه فرميون¬ها و دومي در گروه بوزون¬ها قرار دارند، منجر به آمار¬هاي متفاوتي براي جمعيت¬هاي آنها در حالت¬هاي كوانتومي مي شوند. از طرف ديگر اين دو پديده تفاوت ديگري نيز دارند، معادله مربوط به الكترون ها يك معادله اسكالر و معادله مربوط به امواج الكترومغناطيسي، يك معادله برداري است.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بررسی اثر تغییر پارامترهای مختلف در گاف نواری نوری بلور نوری طراحی شده از ,سیلیکون و AlxGa1-xAs (کد پروژه 513)

4.9 از 5 ( 39 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
5.15 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
حسين ميلاني مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.8
39 total
5 6 
4 18 
3 15 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23