بهینه سازی بافل ها در مبدل حرارتی پوسته و لوله با استفاده از نرم افزار (کد پروژه 55)

تاریخ ثبت :
22 خرداد 1397
ثبت کننده :
حمدالله جواهريان
4.3
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : بهینه سازی بافل ها در مبدل حرارتی پوسته و لوله با استفاده از نرم افزار (کد پروژه 55)

یکی از پرکاربردترین تجهیزات در صنایع مختلف من الجمله نفت ، گاز و پتروشیمی ، مبدل های حرارتی می باشند که برای گرم یا سردسازی سیالات بکار برده می شوند . متداول ترین نوع این دستگاه ها مبدل حرارتی پوسته و لوله می باشد . برای افزایش انتقال حرارت در مبدل از قطعاتی به نام بافل استفاده می شود که با ایجاد تلاطم در جریان سیال باعث افزایش ضریب انتقال حرارت جابجایی (h) می شود . هرچه تعداد این بافل ها در مبدل بیشتر باشد جریان متلاطم تر و انتقال حرارت بیشتر می شود . از طرفی افزایش تعداد بافل ها سبب افزایش افت فشار در مبدل می شود . به همین دلیل تعداد بافل ها باید طوری در مبدل تعیین گردد که با کمترین افت فشار بیشترین انتقال حرارت حاصل شود . فعالیت های انجام شده در این زمینه بسیار محدود می باشد . نتایج تجربی بل مهم ترین آن می باشد که به صورت نمودار و تخمینی است . هدف این پروژه تعیین فاصله بهینه بافل ها می باشد . برای بدست آوردن این فاصله بهینه از یک نرم افزار شبیه ساز و مدل ساز انتقال حرارت و سیالات به نام Fluent Ansys کمک گرفته می شود .

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بهینه سازی بافل ها در مبدل حرارتی پوسته و لوله با استفاده از نرم افزار (کد پروژه 55)

مبدل حرارتی وسیله ای است که انرژی حرارتی را از سیالی به یک یا چند سیال دیگر که دارای درجه حرارت های متفاوتی هستند منتقل می کند . این تعریف به طور ضمنی بیان می کند که در یک مبدل حرارتی حداقل دو سیال وجود دارند که حرارت بین آن دو جابجا می شود . هر چند که این تعریف از جامعیت کافی برخوردار است معهذا موارد خاصی از مبدل های حرارتی وجود دارند که در این تعریف نمی گنجند . از جمله این موارد دستگاه های تبادل حرارتی هستند که در سفینه های فضایی و یا هر وسیله ای که در خلاء کار می کند مورد استفاده قرار می گیرد . مبدل های حرارتی در تمام ضمینه های صنعتی ، تجاری و زندگی روزمره که بنحوی با تبادل انرژی سروکار دارند مورد استفاده قرار می گیرند . هر موجود زنده به طریقی به مبدل حرارتی مجهز است .
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بهینه سازی بافل ها در مبدل حرارتی پوسته و لوله با استفاده از نرم افزار (کد پروژه 55)

4.3 از 5 ( 39 نفر ) شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
9.83 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
حمدالله جواهريان مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
۶۸.۶% ۷
رضایت خرید: ۶۸.۶ % / (۷) رای
  • کاملا راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • نظری ندارم ۱۴.۲۹ ٪
  • ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
  • کاملا ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
4.8
Votes : 23