بررسی اثر نانوسیالات بر ضریب انتقال حرارت در مبدل های حرارتی (کد پروژه 56)

تاریخ ثبت :
22 خرداد 1397
ثبت کننده :
لعبت رضائيان
4.5
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : بررسی اثر نانوسیالات بر ضریب انتقال حرارت در مبدل های حرارتی (کد پروژه 56)

در صنایع در زمینه انتقال حرارت بیشترین توجه به افزایش بهره وری تجهیزات با توجیح اقتصادی بوده است. در صنایع مختلف مبدل های حرارتی از دستگاه های پرکاربرد می باشند که با توجه به موارد استفاده ی آنها در انواع مختلفی می باشند. ازسیالات مورد استفاده گرمایش و سرمایش دستگاه های انتقال حرارت می توان به آب و روغن ها نام برد. این سیالات دارای ظرفیت گرمایی بالایی هستند که باعث می شود حرارت را به خوبی جذب کنند ولی برای آزاد کردن حرارتشان به محیط اطراف به کندی عمل می کنند، که این خود باعث افزایش اندازه دستگاه های انتقال حرارت می شود. برای رفع این مشکل با قرار دادن ذراتی فلزی در ابعاد نانو در سیالات انتقال حرارت و تولید نانوسیالات باعث افزایش ضریب هدایت گرمایی سیال شده و در نتیجه ضریب انتقال حرارت کلی دستگاه افزایش می یابد. در این بررسی به عملکرد نانوسیالات فلزی مختلف در مبدل های حرارتی می پردازیم

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بررسی اثر نانوسیالات بر ضریب انتقال حرارت در مبدل های حرارتی (کد پروژه 56)

انتقال انرژی حرارتی از یک سیال به سیالی دیگر در صنعت توسط دستگاهی به نام مبدل حرارتی صورت می گیرد. در مبدل های حرارتی دو سیال با دمای متفاوت وجود دارد که این دستگاه شرایطی را فراهم می آورد تا تبادل گرما میان دو سیال برقرار شود. معمولاً مبدل های حرارتی به منظور خنک کردن سیال گرم و یا گرم کردن سیال با دمای پایین تر و یا هر دو، مورد استفاده قرار می گیرند. مبدل حرارتی از طریق یک سطح واسط موجب انتقال انرژی میان دو سیال می شود. مبدل های حرارتی در صنایع مختلف از جمله نیروگاه های برق، پالایشگاه ها، صنایع پتروشیمی، صنایع غذایی و دارویی، صنایع ذوب فلز، سرمایش ساختمانها و ... به صورت گسترده به کار می روند. مبدل های حرارتی در دستگاه های مختلف نظیر دیگ بخار، مولد بخار، کندانسور، اواپراتور، تبخیر کننده ها، برج خنک کن، پیش گرم کن فن کویل، خنک کن و گرم کن روغن، رادیاتور ها، کوره ها و غیره کاربرد فراوان دارد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بررسی اثر نانوسیالات بر ضریب انتقال حرارت در مبدل های حرارتی (کد پروژه 56)

4.5 از 5 ( 40 نفر ) شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
2.74 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
لعبت رضائيان مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
۶۸.۶% ۷
رضایت خرید: ۶۸.۶ % / (۷) رای
  • کاملا راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • نظری ندارم ۱۴.۲۹ ٪
  • ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
  • کاملا ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
4.8
Votes : 23