چکیده پروژه : طراحی و ساخت سیستم تلفن گویا با استفاده از میکروکنترلر AVR (کد پروژه 569)

در اين پروژه طراحی و پیاده سازی یک سیستم تلفن گویا صورت گرفته است.هدایت و کنترل سیستم توسط یک میکروکنترلر از خانواده AVR و بوسیله 4 مدار انالوگ تحقق یافته است.(هر مدار برای یک بخش). سخت افزار این پروژه به روی برد سوراخدار و نرم افزار آن به زبان Basic پیاده سازی شده است. برای ساخت این پروژه مدارات مختلفی طراحی شد که نهایتا برای هر قسمت مناسبترین مدار انتخاب شد. بعنوان مثال برای مدار آشکارساز زنگ چندین روش وجود داشت(استفاده از پل دیودی،استفاده از ترانس و ...) که با توجه به ظرفیت پروژه و بررسی شرایط مداری، مدار مناسب که استفاده از خازن با ولتاژ بالا و مقاومت با توان زیاد بود طراحی شد. همچنین برای مدار ارتباط قسمت پخش صوت با میکرو چندین انتخاب وجود داشت (APR9600,ISD4004,ISD120,MMC…) که بعلت وجود نویز زیاد و ناکار آمد بودن انواع آی سی ضبط و پخش صوت، نهایتا طراحی با ماژول wave player انجام شد. کاری که این دستگاه انجام میدهد به این صورت است که بعد از زنگ خوردن به تعداد مناسب با دستور میکرو خط وصل میشود و پس از پخش پیغام خوشامدگویی، منشی از متقاضی درخواست شماره دانشجویی میکند، با وارد کردن شماره دانشجویی توسط متقاضی از طریق صفحه کلید تلفن، اگر شماره وارد شده معتبر باشد نمره وی به او اعلام خواهد شد و نهایتا پیغام پایانی پخش میشود.اما اگر شماره دانشجویی وارد شده معتبر نباشد(اشتباه وارد شده باشد یا در سیستم موجود نباشد)، پیغام عدم موفقیت دسترسی برای متقاضی پخش میشود و خط قطع میشود.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : طراحی و ساخت سیستم تلفن گویا با استفاده از میکروکنترلر AVR (کد پروژه 569)

تلگرافچي فرانسوي شارل بورسول مسلما نخستين كسي است كه با الهام گرفتن از ابزار تلگراف ترابري گفتار را به ياري جريان ا لکتريكي تصور نمود ودرمقاله اي كه در ۱۸ اوت سال ۱۸۵۴ د ر مجله ليلوستراسيون دوپاري به رشته تحرير در آورد اساس تلفن را بدين سان تشريح كرد : چنانچه گوينده اي دربرابر يك صفحه فلزي نازك كه قابليت ارتعاش براي امواج آكوستيكي را داشته باشد سخن بگويد و اين صفحه نازك بتواند سيمهاي يك باطري را متناوبا قطع و وصل نمايد ميتو اند در فاصله نسبتا دوري صفحه نازك ديگري را بطور همزمان و با همان تناوب بارتعاش درآورد . براي اجراي اين نظريه بورسول پيشنهاد نمود كه تغييري در ساختمان پيچك تلگراف داده شود وبا نازك و ظريف ساختن سپر متحرك آن بهدف مورد نظر برسند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: طراحی و ساخت سیستم تلفن گویا با استفاده از میکروکنترلر AVR (کد پروژه 569)

4.1 از 5 ( 45 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
2.53 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
سعيد احتشامي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.1
45 total
5 17 
4 15 
3 13 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23