عایق های کرایوژنیک (کد پروژه 57)

تاریخ ثبت :
22 خرداد 1397
ثبت کننده :
اردا كياني
4.5
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : عایق های کرایوژنیک (کد پروژه 57)

مصرف گازهای مختلف صنعتی مانند هیدروژن، اکسیژن، نیتروژن، متان (گاز طبیعی)، آرگون، نئون، کریتپون و سایر گازها در بسیاری از زمینه های صنعتی به طرز چشمگیری در حال رشد است. این گازها هم به صورت مایع و هم به صورت گاز مورد استفاده قرار می گیرند. دانش كرايوژنيك دانشی است که به بررسي، نگه داری و استفاده از مواد در دماهاي بسيار پايين (زیر 150- درجه سانتی گراد) مي پردازد. نقطه جوش نرمال گازهاي نام برده شده در بالا به زير 180- درجه سانتی گراد مي رسد. بنابراین تولید، حمل و نقل و ذخیره سازی این گازها کاملا به دانش کرایوژنیک وابسته است و در حقیقت بخش بزرگی از این دانش را تشکیل می دهد. برای دستیابی به چنین دماهای بسیار پایینی، از کرایوکولرها استفاده می شود. مایعات کرایوژنیک را باید با تکنیک های موثری جابجا کرد، ذخیره نمود و به کار گرفت. چنین کاری بدون استفاده از عایق هایی با کارایی بالا غیر ممکن است چنین عایق هایی عایق های کرایوژنیک نام دارند. . در این پایان نامه تلاش شده است با گردآوری نتایج اکثر مطالعات معتبر اخیر، ابتدا دانش کرایوژنیک معرفی گردد و سپس عایق های کرایوژنیک، انواع آن ها، ساختار آن ها بررسی و مقایسه قابلیت هدایت حرارتی آن ها، بررسی و مقایسه ویژگی ها و کارایی آن ها، بررسی اثر اعمال خلا بر قابلیت هدایت حرارتی آن ها، عوامل موثر بر انتخاب آن ها و... بررسی شود. در پایان گستره، کاربردهای دانش کرایوژنیک و نیز تاثیر آن بر دیگر فناوری های نوین مورد بررسی قرار گرفته است.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : عایق های کرایوژنیک (کد پروژه 57)

انتقال حرارت دانشی است که با پیش بینی انتقال حرارتی که بین دو جسم به واسطه وجود اختلاف درجه حرارت به وجود می آید سر و کار دارد. ترمودینامیک به ما می آموزد که این انرژی انتقال یافته را به عنوان حرارت تعریف کنیم. دانش انتقال حرارت نه تنها چگونگی انتقال حرارت را تشریح می کند، بلکه نرخ این تبادل تحت شرایط خاص و معین را نیز پیش بینی می کند. این حقیقت که نرخ انتقال حرارت خواسته مطلوب در یک تجزیه و تحلیل است، تفاوت میان انتقال حرارت و ترمودینامیک را مشخص می سازد. ترمودینامیک در ارتباط با سیستم هایی است که در تعادل اند و می توان از آن برای پیش بینی مقدار انرژی مورد نیاز برای تغییر سیستم از یک حالت تعادل به حالت دیگر استفاده کرد. با این وجود با استفاده از این دانش ترمودینامیک نمی توان مشخص کرد که این تغییر با چه سرعتی رخ می دهد زیرا در طی فرآیند، سیستم در حال تعادل نیست. در انتقال حرارت اصول اول و دوم ترمودینامیک همراه با قوانین تجربی به کار گرفته می شوندکه با کمک آنها می توان نرخ انتقال حرارت به دست آورد. همانند دانش ترمودینامیک، قوانین تجربی به عنوان مبانی بحث انتقال حرارت، به سادگی و سهولت برای به کارگیری در موقعیت های عملی متنوعی تعمیم می یابند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: عایق های کرایوژنیک (کد پروژه 57)

4.5 از 5 ( 41 نفر ) شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
113 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
12.13 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
اردا كياني مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
۶۸.۶% ۷
رضایت خرید: ۶۸.۶ % / (۷) رای
  • کاملا راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • نظری ندارم ۱۴.۲۹ ٪
  • ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
  • کاملا ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
4.8
Votes : 23