شبیه سازی تقطیر اتمسفریک نفت خام با نرم افزار aspen plus (کد پروژه 58)

تاریخ ثبت :
22 خرداد 1397
ثبت کننده :
علي كرملو
4.3
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : شبیه سازی تقطیر اتمسفریک نفت خام با نرم افزار aspen plus (کد پروژه 58)

امروزه جایگاه صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی در دنیا بر همگان روشن شده است و دخالت انبوه فراورده های نفتی در زمینه های گوناگون از پزشکی گرفته تا تولیدات لوازم خانگی اهمیت این مسئله را دو چندان نموده است. تقطیر اتمسفریک نفت خام (و پس از آن تقطیر تحت خلأ) به عنوان یک عادت پالایشگاهی در امر بهره وری اولیه نفت خام در صنعت پتروشیمی پذیرفته شده است. در این مکتوبه، بنا به پیشرفت دنیای نرم افزار و جایگزینی آن با محاسبات روی کاغذ تلاش شده است تا واحد تقطیر اتمسفریک نفت خام پالایشگاه اصفهان، با استفاده از نرم افزار aspen plus شبیه سازی شود و با ورود اطلاعات خام، خصوصیات مربوط به جریان های تحت عنوان محصول بدست آورده شود.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : شبیه سازی تقطیر اتمسفریک نفت خام با نرم افزار aspen plus (کد پروژه 58)

داستان نفت خام مربوط می شود به زمانهای خیلی خیلی پیش. بعضی از دانشمندان بر این باورند که داستان نفت به 440 میلیون سال قبل مربوط می گردد. در تئوری ها آمده است که نفت خام در اثر از بین رفتن فعالیت میلیاردها میلیارد از مو جودات ذره بینی دریاها (پلانکتوم ها) بوجود آمده است. مدفون شدن این موجودات در اعماق دریاهای آن زمان و تبدیل آنها به نفت خام خود صدها هزار سال طول کشیده است. نفت خام عموماً از ترکیبات هیدروژن و کربن (هیدروکربن ها) تشکیل شده است. پارافین ها (اتان، متان، پروپان و ...) ایزو پارافین ها (ایزوبوتان، ایزوپنتان و ...)، آروماتیک ها (بنزن، تولوئن و ...) از انواع هیدرو کربن ها می باشند. بجز هیدروژن و کربن، مقادیر بسیار کمی از عناصر دیگر (گوگرد، ازت، اکسیژن، آهن، نیکل و وانادیوم) در ساختمان شیمیایی این هیدروکربن ها دیده می شوند. مقدار این گونه ناخالصی ها بین صفر تا پنج در صد وزنی نفت خام می باشد. ناخالصی های نفت خام، علی الخصوص ترکیبات گوگردی آن، همه ساله زیان های فراوانی به وسائل پالایشی وارد می سازند. با اینکه در صد ناخالصی ها در نفت های مختلف دنیا متفاوت می باشد، معذالک درصد کربن و درصد هیدروژن نفت خام های مختلف دنیا تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. درصد وزنی کربن کلیه نفت های جهان بین 83 تا 87 و درصد وزنی هیدروژن کلیه نفت های جهان بین 11 تا 14 می باشد. توزیع انواع هیدرو کربن ها و ناخالصی ها در نفت خام بطور یکسان انجام گرفته و به همین خاطر خواص فیزکی و شیمیایی نفت خام در هر لیتر یا متر مکعب آن یکنواخت می باشد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: شبیه سازی تقطیر اتمسفریک نفت خام با نرم افزار aspen plus (کد پروژه 58)

4.3 از 5 ( 42 نفر ) شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نرم افزار های استفاده شده :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
1.08 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
علي كرملو مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
۶۸.۶% ۷
رضایت خرید: ۶۸.۶ % / (۷) رای
  • کاملا راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • نظری ندارم ۱۴.۲۹ ٪
  • ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
  • کاملا ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
4.8
Votes : 23