بررسی انتقال حرارت در میکروکانال ها (کد پروژه 59)

تاریخ ثبت :
22 خرداد 1397
ثبت کننده :
سيدجعفر مطهري
4.8
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : بررسی انتقال حرارت در میکروکانال ها (کد پروژه 59)

با پیشرفت هایی که در مورد تکنیک های ساخت در مقیاس نانو صورت گرفت، استفاده از میکروساختارها به اهمیت بالایی از کارایی های صنعتی دست پیدا کرد. نسبت بالای سطح به حجم و طول پیوند کوچک در بعضی از این وسایل، آنها را به گزینه های ایده آلی برای نسل جدید مبدل های حرارتی کرده است. در ابتدا این وسایل در محدوده ماکرو و میلی ساخته می شدند، تا اینکه در سال1981 اولین میکروکانال با استفاده از روش های صنعتی ساخته شد، اما با توجه به نیاز زمان و صرفه های اقتصادی، روشهای جدیدتر ساخت، جایگزین روش های صنعتی شد. علاوه بر تحول در تکنیک های ساخت سازندگان میکروکانال ها، به فکر بهبود سیال عامل در این وسایل پرداختند و در این راستا به این نتیجه دست یافتند که نانوسیالات بهترین گزینه برای این مورد است، به طوریکه با استفاده از نانوسیالات کارایی میکروکانال ها چندین برابر شد در حالی که کمترین مشکلات را نسبت به سایر موارد داشت.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بررسی انتقال حرارت در میکروکانال ها (کد پروژه 59)

پیشرفت هایی که در زمینه صنعت الکترونیک صورت گرفته است منجر به تولید وسایلی شده است که در شار حرارتی بالا کار می کنند. مسئله مهم در این وسایل پخش کردن این میزان حرارت بالا است. این انتشار گرما می تواند با بهینه کردن هندسه از طریق افزایش نسبت سطح به حجم برای انتقال حرارت یا استفاده از سرد کننده های بهتر، به صورت اثر بخش تری انجام شود. به همین دلیل در دهه های گذشته تکنولوژی های ساخت میکرو و نانو منجر به توسعه سیستم های میکروسیالی شده است که شامل مبدل های حرارتی، میکروپمپ ها و میکروکانال ها هستند. اقدامات و فعالیت هایی که در رابطه با میکروساختارها صورت گرفته به منظور بررسی انتقال حرارت و ویژگی های جریان بوده است. میکروکانال ها به عنوان یک معبر جریان که دارای قطر هیدرولیکی بین 10 تا 200 میکرومتر است تعریف می شوند، که معمولا یک سیال عامل به عنوان خنک کننده در آنها جریان دارد. جریان یافتن سیال در میکرو کانال ها به عنوان یک روش مؤثر اتلاف حرارتی، برای اولین بار توسط توکرمان1 و پیس2 در دانشگاه استنفورد در دهه 80 انجام شد. از آن زمان به بعد به این تکنولوژی توجه ویژه ای شد و در طراحی سیستم های سلول سوختی و چاه های گرمایی پیشرفته از آن استفاده شد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بررسی انتقال حرارت در میکروکانال ها (کد پروژه 59)

4.8 از 5 ( 43 نفر ) شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
143 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
9.50 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
سيدجعفر مطهري مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
۶۸.۶% ۷
رضایت خرید: ۶۸.۶ % / (۷) رای
  • کاملا راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • نظری ندارم ۱۴.۲۹ ٪
  • ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
  • کاملا ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
4.8
Votes : 23