چکیده پروژه : مطالعه و شبیه سازی خطوط انتقال بلوملین (کد پروژه 593)

در این گزارش به بررسی و مطالعه کاربرد های توان پالسی در زمینه های مختلف به خصوص در شکل دهی و تولید پالس ها ی مربعی، قوانین حاکم بر خطوط انتقال و به ویژه خطوط انتقال دو گانه بلوملین و نحوه ی عملکرد آنها ، طراحی و شبیه سازی یک نمونه خط انتقال بلوملین پرداخته شده است. برای شبیه سازی خطوط بلوملین از مدارهای معادل ساده شده و همچنین نرم افزار pspice استفاده شده است. بسیاری از کاربرد‌هاي توان پالسی نیازمند ولتاژهای ثابت می‌باشند.برای تولید چنین پالس هایی، از شبکه های شکل دهی پالس استفاده می شود. هر دو هادی الکتریکی که بین آنها ولتاژاعمال می شود و طول موج ولتاژ اعمالی قابل مقایسه باطول هادی هایا کوتاهتر از آنها باشد، به عنوان خطوط انتقال در نظر گرفته می شوند. در کاربرد پالس‌هاي توان بالا، ولتاژاعمالی به شکل یک پالس منفرد یا پالس‌هاي چندگانه می‌باشد.خطوط انتقال ابزار مناسبی برای تولید و شکل دهی پالس هستند که طول پالس بر اساس طول خط تعین می شود و می توانند حجم گسترده ای از توان پالسی را که حاوی جریان ها و ولتاژ های با دامنه زیاد هستند، با کیفیت بالا و زمان انتشار ثابت، به یک هدف معین درفاصله ده ها متردورتر انتقال داد. از این خطوط به عنوان ذخیره ساز انرژی نیز استفاده می شود.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : مطالعه و شبیه سازی خطوط انتقال بلوملین (کد پروژه 593)

در مراکز تحقیقاتی آمریکا بیشترین مقدار بودجه و کار تحقیقاتی مربوط به‏قسمت‏های لیزری می‏باشد. به‏عنوان مثال نیروی هوایی آمریکا در سال 2007 چند سلاح لیزری شامل لیزر هوابرد ، لیزر پیشرفته تاکتیکی و لیزر ایست فردی و پاسخ تحریکی تهیه نموده است. این تسلیحات در مراحل تکمیلی می‏باشند اما هنوز در میدان های نبرد مورد استفاده قرار نگرفته‏اند بعضی از منابع خبری احتمال استفاده آزمایشی از این سلاح‏ها را در جنگ عراق رد نکرده‏اند. از سیستم‏های موج میلی‏متری معمولاً در سیستم‏های باز دارنده‏ی فعال مورد استفاده قرار می‏گیرند نمونه‏ای از این تکنولوژی توسط نیروی دریای آمریکا تحت عنوان نیرف ساخته شده است. سیتم‏های میکروموج که در زمینه‏ی سلاح‏های انرژی مستقیم استفاده می‏شوند کمتر از سایر قسمت‏ها تکامل یافته است. در ادامه به‏طور مشروح در مورد هر کدام از این موارد توضیح داده خواهد شد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: مطالعه و شبیه سازی خطوط انتقال بلوملین (کد پروژه 593)

4.4 از 5 ( 51 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
3.08 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
زينب نظري مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
51 total
5 18 
4 15 
3 18 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23