چکیده پروژه : شبیه سازی پالس خروجی ژنراتور ولتاژ بالای TLTبرای استفاده در راکتور تخلیه کرونای پالسی در مبارزه با میکرواورگانیسم ها (کد پروژه 594)

چندین کاربرد متفاوت از توان پالسی در زمینه‏ی برخورد با میکروارگانیسم‏ها وجود دارد؛ اما اساسأ در همه‏ی آنها یک هدف بیولوژیکی اصلی دنبال می‏شود و آن غیر¬فعال‏سازی میکروارگانیسم‏ها می‏باشد که این امر با اختلال غشای سلول یا نابودی سلول و یا قسمت‏هایی از آن مانند پروتئین‏ها و DNA محقق می‏شود. این تخریب سلولی یا ناشی از اثر فشار امواج پر¬انرژی می‏باشد و یا ناشی از میدان الکتریکی پالس می‏باشد. میدان الکتریکی پالسی سبب اعمال یک اختلاف پتانسیل الکتریکی در طول غشای سلول می‏شود. در نتیجه این اختلاف پتانسیل سبب انباشته‏شدن بارهای الکتریکی مخالف در خارج و داخل سطح غشای سلول می‏گردد. با قوی‏تر‏شدن این اختلاف پتانسیل ( یا قوی‏ترشدن میدان الکتریکی پالس) نیروی دافعه بین مولکول‏های حامل بار سبب ایجاد سوراخ در نواحی ظریف‏تر غشای سلول و نهایتأ نابودی آن می‏گردد. از جمله روش¬های موثر در این کاربرد کرونای پالسی نام دارد. این روش نیازمند ژنراتورهایی با توانایی تولید پیک ولتاژ تا 100کیلو ولت و زمان¬خیز در حد نانو¬ثانیه و پهنای پالس تا چندین نانوثانیه می باشد. کمبود منابع قابل اطمینان، ارزان و نانو¬ثانیه¬ای با زمان¬خیز، دوره پالس و فرکانس تکرار پالس مناسب در کنترل میکروارگانیسم¬ها یکی از موانع موجود در این مسیر می¬باشد. استفاده از مبدل¬های خطی انتقال می¬توانند با توجه به سادگی و تولید ولتاژ و جریان بالا گزینه مناسبی برای تولید پالس باشند.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : شبیه سازی پالس خروجی ژنراتور ولتاژ بالای TLTبرای استفاده در راکتور تخلیه کرونای پالسی در مبارزه با میکرواورگانیسم ها (کد پروژه 594)

فناوری توان پالسی، تولید پالس با انرژی بالا، زمان¬خیز بسیارکم و پهنای پالس درحد نانو¬ثانیه می¬باشد. ذخیره¬سازی انرژی و آزاد کردن سریع آن باعث در دسترس قرار گرفتن مقدار بیشتری از توان به صورت آنی در هر دوره می¬شود. این انرژی می¬تواند درمیدان الکترواستاتیک (خازن¬ها) و یا میدان الکترومغناطیس(سلف¬ها) ذخیره شود. در ذخیره¬سازی خازنی اگر خازن¬ها به صورت موازی به هم اتصال پیدا کنند، بانک¬های خازنی را به وجود می¬آورند که معمولا به عنوان منبع جریان به کار می¬روند و اگر خازن¬ها به صورت سری اتصال پیدا کنند، مولد¬های مارکس را به وجود می¬آورند که هم ولتاژ بالا و هم جریان بالایی را تولید می¬کنند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: شبیه سازی پالس خروجی ژنراتور ولتاژ بالای TLTبرای استفاده در راکتور تخلیه کرونای پالسی در مبارزه با میکرواورگانیسم ها (کد پروژه 594)

4.4 از 5 ( 52 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
3.01 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
سالومه پيوندي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.9
52 total
5 13 
4 19 
3 20 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23