چکیده پروژه : مدلسازی انتقال جرم و حرارت در فرآیند آبزدایی اسمزی (کد پروژه 60)

مطالعه مکانیسم های انتقال جرم و حرارت برای درک و کنترل فرآیند آبزدایی اسمزی از اهمیت بالایی برخوردار است. هدف اصلی این پروژه مطالعه آب از دست رفته و جامد بدست آمده و وزن و رطوبت در طول فرآیند آبزدایی اسمزی است. در این مجموعه سعی شده است که با استفاده از شرایط فرآیند آبزدایی اسمزی و ترکیب آن با فرآیند انجماد و همچنین استفاده از مدل های پیش بینی شده( مدل پیشنهادی مکانیکی و انتخاب شده تجربی) و تجربی به بررسی مدلسازی انتقال جرم و حرارت پرداخته شود. همچنین برخی از فاکتورهای اثرگذار بر انتقال جرم در طول فرآیند اسمزی مانند غلظت های عامل اسمزی, دماهای فرآیند, روش های پیش اثر و... مورد بررسی قرار خواهد گرفت. برای انجام این بررسی ها از سیب زمینی و گوجه فرنگی و محلول های ساکارز و مالتودکسترین استفاده شده است. در این کار به طور منظم مدل تجربی مورد استفاده قرار می گیرد. در پایان نیز به بررسی نمودارهای مربوط به تغییرات پارامترهای مختلف در طول این فرآیند پرداخته شده است.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : مدلسازی انتقال جرم و حرارت در فرآیند آبزدایی اسمزی (کد پروژه 60)

آب یکی از اجزاء اصلی غذاست که بر ثبات مواد غذایی اثر دارد. آبزدایی یک فرآیند مهم برای حفظ مواد غذایی خام و محصولات در صنایع غذایی می باشد. هدف اساسی در آبزدایی مواد غذایی حذف آب از مواد خام برای افزایش عمر مفید و کاهش فعالیت آب محصولات غذایی است. کاهش فعالیت آب را می توان به دو روش به دست آورد: یا با افزایش مواد خاص1 یا با حذف حلال مانند آب. محققان به دنبال راه های جدید برای بهبود کیفیت محصولات غذایی حفظ شده هستند که یکی از این روش ها آبزدایی اسمزی می باشد. از آبزدایی اسمزی به عنوان یک پیش مرحله در فرآیند خشک کردن استفاده می شود همچنین انرژی مورد نیاز برای فرآیند خشک کردن را بیشتر کاهش می دهد. امروزه میوه ها و سبزیجات تازه محبوبیت بیشتری در مقایسه با کنسرو میوه ها پیدا کرده است. برای تامین تقاضای رو به رشد بازار برای کالاهای تازه, فرآیند های کوچکی مانند آبزدایی اسمزی بطور فزاینده ای مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: مدلسازی انتقال جرم و حرارت در فرآیند آبزدایی اسمزی (کد پروژه 60)

4.1 از 5 ( 45 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
2.48 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
كيوان يوسف نژاد مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.2
45 total
5 22 
4 12 
3 11 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23