پایش حسگر ها در Lab View (کد پروژه 607)

تاریخ ثبت :
04 مرداد 1397
ثبت کننده :
4.8
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : پایش حسگر ها در Lab View (کد پروژه 607)

امروزه هزینه ی زیادی برای پایش در صنعت پرداخت می شود، علت این هزینه ی زیاد مراقبت دائمی از سیستم های گران قیمت و جلوگیری از آسیب دیدن آن هاست از یک جهت و کاهش دادن و از بین بردن هزینه های پرداخت شده برای مراقبت توسط نیروی انسانی و سوق دادن صنعت به سمت هوشمند شدن و اتوماسیون کامل از جهت دیگر است؛ از این رو توجه به پایش و کاهش هزینه های پایش و طراحی سیستمی جهت سهولت بخشیدن این سیستم در اتصال لوازم جانبی و تعریف کاربردهای جدید بسیار حائز اهمیت است. بر آن شدیم تا در راستای سهولت بخشیدن به پایش و استفاده راحت و ارزان از پایش در صنایع کوچک سیستمی ارزان با پروتوکلی پر کاربرد طراحی کنیم، از این جهت از میکرو Atmega32 به عنوان mcu با هسته ی AVR برای خواندن حسگرهایی با خروجی ولتاژ استفاده کردیم که در اکثر حسگرها به عنوان خروجی تعریف شده است. پروتکل استفاده شده در این سیستم پروتکل سریال که برای اینکار از مدار usart میکرو استفاده شده است، از طرفی به علت کم شدن سخت افزار پورت سریال در کامپیوترهای کنونی، این پروتکل را به USB تبدیل کردیم که در اکثر دستگاه های pc و portable این پروتکل وجود دارد. نرم افزار استفاده شده برای پایش نرم افزار صنعتی و پرکاربرد Lab View است که toolkit های متعددی برای برقراری ارتباط در علوم مهندسی مختلف دارد، در این نرم افزار به راحتی قابلیت تعریف حسگرها جدید و روش های نمایش مختلف به شکلی بسیار ساده و کاربر پسند توسط زبان G را داریم.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پایش حسگر ها در Lab View (کد پروژه 607)

انسان همواره در طول تاریخ به دنبال کسب آمار و اطلاعات از محیط اطراف خود بوده تا بتواند بر کار هایش مدیریت ونظارت داشته باشد. از سال ۱۹۵۰ با پیشرفت صنعت نیاز به کنترل کننده های پیشرفته احساس می شد.معایب و مشکلات سیستم های کنترلی آن زمان نظیر نویز و حجم تابلوهای کنترلی و نیز خطایابی بسیار دشوار و گاهی زمان گیر شدن پیدا کردن نقص و رفع آن، باعث شد تا پای کنترل کننده های منطقی برنامه پذیر (PLC) در سال ۱۹۶۰ به صنعت باز شود. این سیستم ها مشکل اول یعنی نویز و حجم تابلو های کنترل را برطرف نمودند اما هنوز مشکل خطایابی و رفع آن برطرف نشده است به علاوه اینکه مشکل بازرسی از وضعیت لحظه ای این سیستم ها و برنامه ریزی مجدد آنها نیز خود نمایی می کرد که در سال ۱۹۷۵ سیستم های پایش ابداع و در کنار سیستمهای کنترلی به کار برده شدند به طوری که امروزه پایش جایگاه ویژه و جدا نشدنی از طراحی سیستم های کنترلی دارند. پایش در هرم اتوماسیون در نوک قله قرار دارد و این امر اشاره به اهمیت پایش دارد. سیستم های کنترل شبکه (پایش شبکه) به صورت یکپارچه بر وضعیت عملکرد اجزاء نظارت کرده و در صورت ردیابی هر گونه اختلال ویا کاهش کیفیت سرویس ها، با ارسال انواع اخطار مسئوولین شبکه را از موضوع با خبر می سازد. یک سیستم پایش شبکه میتواند با راه اندازی آژیر ، وجود شرایط خطر را خبر دهد. ارسال SMS، انجام کار های بسیار وسیع که همگی قابل تنظیم هستند، مانند: بستن درب ها،روشن کردن سیستم تهویه ،راه اندازی یا راه اندازی مجدَد یک سرویس ویندوزی، ارسال ایمیل و بسیاری کارهای دیگر کارهایی است که از این نوع سیستم ها انتظار می رود.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پایش حسگر ها در Lab View (کد پروژه 607)

4.8 از 5 ( 48 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
9.62 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
حسين ميلاني مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
48 total
5 15 
4 19 
3 14 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23