چکیده پروژه : آشنایی با ایستگاههای تقلیل فشار و طراحی یک ایستگاه با استفاده از توربین انبساطی (کد پروژه 61)

ایستگاه های تقلیل فشار از جمله تاسیسات موجود در سیستم گاز رسانی بوده که به اشکال مختلف و تجهیزات متفاوتی طراحی و نصب می گردند. در این پروژه ابتدا به بررسی این تجهیزات می پردازیم و سپس جایگزینی توربین انبساطی را با شیر اختناق جهت بازیافت انرژی، مطرح می کنیم. روشی که به کمک آن می توان علاوه بر كاهش فشار، كار محوري توليد نمود، از توان كار محوري توليدي بوسيله كاربرد ژنراتور مي توان جريان الكتريسيته توليد كرد و همچنين از افت دما كه بعلت افت فشار رخ مي دهد به توليد سرمايش پرداخت. در نهایت امکان سنجی نصب توربین انبساطی را در پالایشگاه گاز خانگیران مورد بررسی قرار می دهیم و فرآیند را شبیه سازی نموده و تاثیر پارامترهایی از قبیل فشار ورودی و خروجی و همچنین دمای پیش گرمایش بر توان تولیدی را مورد بررسی قرار می دهیم.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : آشنایی با ایستگاههای تقلیل فشار و طراحی یک ایستگاه با استفاده از توربین انبساطی (کد پروژه 61)

در راه اندازی و بهره برداری از هر تجهیزات فنی شناخت مبانی و آموزش کاربردی آن ضروری می باشد. ایستگاه های تقلیل فشار از جمله تاسیسات موجود در سیستم گاز رسانی بوده که به اشکال مختلف و با تجهیزات متفاوتی طراحی و نصب می گردند.با پیشرفت تکنولوژی، ساخت این تجهیزات مداوما تغییر می یابد، لذا جهت شناخت بیشتر در این فصل سعی شده است در یک چهارچوب کلی تجهیزات تقسیم بندی و مورد بحث قرار گیرد با این حال آموزش کاربردی هریک از وسایل نیاز به ترجمه کاتالوگ و بروشورهای مربوطه و رعایت مفاد آن دارد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: آشنایی با ایستگاههای تقلیل فشار و طراحی یک ایستگاه با استفاده از توربین انبساطی (کد پروژه 61)

4.2 از 5 ( 45 نفر ) شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
17.29 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
سيدمحمد رضا عزيزي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
۶۸.۶% ۷
رضایت خرید: ۶۸.۶ % / (۷) رای
  • کاملا راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • نظری ندارم ۱۴.۲۹ ٪
  • ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
  • کاملا ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
4.8
Votes : 23