تقطیر واکنشی (کد پروژه 62)

تاریخ ثبت :
22 خرداد 1397
ثبت کننده :
علي اصغر غفاري
4.9
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : تقطیر واکنشی (کد پروژه 62)

تقطیر واکنشی فرایندی است که متشکل از دو فرایند واکنش شیمیایی و تقطیر است این فرایند به ما در کم کردن هزینه ها و انرژی بسیار کمک می کند و سرعت بسیار بیشتری به فرایندهای شیمیایی می دهد در یک واحد شیمیایی معمولی روند دستیابی به محصولات این است که واکنش ها ابتدا در یک راکتور قرار می گیرند و بعد محصولات طی چند مرحله جداسازی از هم تفکیک می شوند ولی در تقطیر واکنشی از راکتور استفاده نمی کنیم و عمل فرایند شیمیایی و تقطیر در یک مرحله و در برج واکنشی صورت می گیرد. در فصل اول این نوشتار به بررسی اصول تقطیر واکنشی می پردازیم یکی از این اصول روش انجام فرایند است که در این قسمت شرح تقطیر واکنشی به طور کامل توضیح داده می شود سپس به محدودیت ها و شرایط تقطیر واکنشی می پردازیم و در آخر روش های وارد کردن خوراک به برج بررسی می کنیم که شامل دو روش Neat و Excess می باشد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : تقطیر واکنشی (کد پروژه 62)

در صنایع شیمیایی واکنش شیمیایی و خالص سازی محصولات توسط تقطیر معمولا در کنار هم صورت می گیرد.در بسیاری موارد بازده این فرایند شیمیایی را می توان با ادغام واکنش و جداسازی در یک تجهیز چند کاره به طرز شگفت انگیزی بالا برد این ادغام را تقطیر واکنشی (RD) نام گذاری کرده اند. اگر از کاتالیست های ناهمگن استفاده شود تقطیر کاتالیست گفته می شود. از مزایای استفاده از تقطیر واکنشی می توان غلبه بر محدودیت تعادل شیمیایی ، دستیابی به انتخاب پذیری بالاتر ، استفاده از گرمای واکنش برای تقطیر ، عدم استفاده از حلال های کمکی برای جداسازی اجزا محلول های آزئوترپیک ، بازده بیشتر فرایند و کاهش هزینه های ثابت و جاری نام برد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: تقطیر واکنشی (کد پروژه 62)

4.9 از 5 ( 46 نفر ) شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
11.38 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
علي اصغر غفاري مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
۶۸.۶% ۷
رضایت خرید: ۶۸.۶ % / (۷) رای
  • کاملا راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • نظری ندارم ۱۴.۲۹ ٪
  • ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
  • کاملا ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
4.8
Votes : 23