چکیده پروژه : طراحی و ساخت هشداردهنده پارک اتومبیل در زمان دنده عقب (کد پروژه 623)

پایه 8 به یک ولتاژ مثبت و پایه 1 به زمین وصل می شود تا تغذیه آی سی فراهم گردد. در شمای داخلی خطوط تغذیه فلیپ فلاپ ، مقایسه کننده ، بافر تقویت کننده جریان و VREF با توجه به شکل ولتاژ روی سه عدد مقاومت 5 کیلو اهمی وجه تسمیه این آی سی تقسیم شده و با توجه به امپدانس ورودی زیاد مقایسه کننده­ها ، ولتاژهای 2/3VCC و VCC/3 را به ترتیب در ورودی منفی تقویت کننده اول و ورودی مثبت مقایسه کننده دوم بوجود می­آورد.

­ ب) خروجی

پایه 3 از طریق یک تقویت کننده جریان  ولتاژ خروجی فلیپ فلاپ را برای استفاده در خارج آی سی منتقل می کند.

ج) تریگر

چنانچه ولتاژ پایه 2 از VCC/3 کمتر شود ،با توجه به ورودی های مقایسه کننده آنالوگ دوم خروجی این مقایسه کننده بالا رفته و باعث ست شدن فلیپ فلاپ(  (Q=1که با لبه بالا رونده کار می کند می گردد.یعنی خروجی فلیپ فلاپ یا خروجی خود آی سی در این حالت بالا می رود و حتی اگر ولتاژ پایه 2 باز هم از VCC/3 بیشتر شود و خروجی مقایسه کننده پایین بیاید تغییری در خروجی مشاهده نمی شود.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : طراحی و ساخت هشداردهنده پارک اتومبیل در زمان دنده عقب (کد پروژه 623)

آی سی 555 به آی سی تایمر نیز معروف است و انواع تایمرها و نوسان سازها را می توان به وسیله آن تحقق بخشید. مدار موجود به صورت نوسان ساز کار می کند و با توجه به مقادیر خارن و مقاومت فرکانس نوسان را می توان تعیین کرد، بدین ترتیب که مدت زمان یک یا صفر بودن پالسهای خروجی این آی سی با یک خازن تعیین می شود که همان مدت زمان شارژ ودشارژ شدن خازن توسط یک مقاومت است . با در اختیار داشتن مقادیر ظرفیت خازن و اندازه مقاومت، این زمانها را می توان با دقت زیاد محاسبه کرد.

ولتاژ تغذیه این آی سی چیزی بین 5 تا 15 ولت و حداکثر 18 ولت است . خروجی آی سی 200 میلی آمپر جریان بکشد ، می تواند تغذیه کند.از این رو مستقیما  بسیاری از رله ها و یا بلندگوها و... رابدون استفاده از طبقات تقویت کننده جریان اضافی با این آی سی می توان تحریک نمود.برای بررسی نحوه کار آی سی ابتدا مدار داخلی آن را به صورت مختصر  بررسی می کنیم.


0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: طراحی و ساخت هشداردهنده پارک اتومبیل در زمان دنده عقب (کد پروژه 623)

4.8 از 5 ( 47 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
1.31 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
سيدجعفر مطهري مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.9
47 total
5 11 
4 20 
3 16 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23