انرژی های نوین (کد پروژه 630)

تاریخ ثبت :
07 مرداد 1397
ثبت کننده :
4.9
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : انرژی های نوین (کد پروژه 630)

  امروزه افزایش چشمگیر مصرف انرژی، هزینه­های سنگین سوخت­های فسیلی و آلودگی­های زیست محیطی ناشی از سوزاندن این منابع، گرم شدن هوا و اثرات پدیده گلخانه­ای، ریزش باران­های اسیدی و لزوم صرفه جویی در مصرف سوخت‌های فسیلی، عامل اصلی توسعه انرژی­های تجدیدپذیر می­باشند. انرژی خورشیدی و انرژی باد از مهم­ترین منابع تجدیدپذیر محسوب            می­شوند. بحث اصلی این پروژه شناخت جایگاه انرژی تجدیدپذیر برای ایجاد و توسعه برق نسبت به سایر نیروگاه­های تجدیدناپذیر در جهان می­باشد. با توجه به اینکه گسترش شبکه سراسری برای مناطق دور افتاده به دلیل بالا بودن هزینه توسعه شبکه مقدور نمی­باشد ، اهمیت تولید برق با استفاده از انرژی های تجدید پذیر در این مناطق مورد توجه است در این پروژه سعی شده است که تعریف و مقایسه ای کلی از تمام انرژی های نوین صورت بگیرد، باشد که به توسعه مناطق محروم کشور کمکی شود.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : انرژی های نوین (کد پروژه 630)

خورشید نه تنها خود منبع عظیم انرژی است ، بلکه سرآغاز حیات و منشاء تمام انرژی های دیگر است . طبق برآورد های علمی در حدود 6000میلیون سال از تولد این گوی آتشین می گذرد و در هر ثانیه 4/2 میلیون تن از جرم خورشید به انرژی تبدیل می شود . با توجه  به وزن خورشید که حدود 333 هزار برابر وزن زمین است. این کره نورانی را می توان به عنوان منبع عظیم انرژی تا 5 میلیارد سال آینده به حساب آورد.

قطر خورشید  کیلومتر است و حدود 99% وزن خورشید را گاز های هیدروژن و هیلیوم تشکیل داده اند، که حدود 70% هیدروژن ، 29% هلیوم و یک درصد مابقی، شامل 63 عنصر دیگر که مهم ترین آنها اکسیژن کربن، نئون و نیتروژن است تشکیل داده است .

میزان دما در مرکز خورشید حدود 10 تا 14 میلیون درجه سانتیگراد می باشد که از سطح آن با حرارتی نزدیک به 5600 درجه و به صورت امواج الکترومغناطیسی در فضا منتشر می شود.

زمین در فاصله 150 میلیون کیلومتری خورشید واقع است و 8 دقیقه و 18 ثانیه طول می کشد تا نور خورشید به زمین برسد بنابراین سهم زمین در دریافت انرژی خورشید حدود  از کل انرژی تابشی آن می باشد.

جالب است بدانید که سوخت های فسیلی ذخیره شده در اعماق زمین، انرژی های باد و آبشار و امواج دریاها و بسیاری موراد دیگر از جمله نتایج همین مقدار اندک انرژی دریافتی زمین از خورشید می باشد .


0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: انرژی های نوین (کد پروژه 630)

4.9 از 5 ( 37 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
190 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
43.67 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
محمدرضا آبيان مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.2
37 total
5 16 
4 13 
3 8 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23