چکیده پروژه : آشنایی با کنترلر PID و نحوه طراحی کنترلر برای فرایندهای پالایش گاز (کد پروژه 64)

ابزار دقیق در صنایع شیمیایی برای اندازه گیری متغیرهایی مثل دما، فشار، رطوبت، چگالی، گرانروی،ph، ارتفاع مایع، سرعت جریان، ترکیب شیمیایی و ... بکار می رود. مقادیر این متغیر ها را میتوان به کمک وسایل با پیچیدگی های متفاوت به صورت پیوسته و در محدوده دقیق کنترل کرد. در صنایع شیمیایی اصول طراحی فرایند بر پایه حالت پایا (steady state) است و هر متغیری که در سیستم حضور دارد بایستی در محدوده مجاز قرار داشته باشد در غیر این صورت خطرات مالی و جانی جدی به دنبال خواهد داشت و یا در بهترین حالت کیفیت محصول تولیدی دستخوش تغییر شده و حتی ممکن است محصول دیگری تولید شود.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : آشنایی با کنترلر PID و نحوه طراحی کنترلر برای فرایندهای پالایش گاز (کد پروژه 64)

کنترلر PID شناخته شده ترین سیستم کنترل پس خور است.این نوع کنترلر در اوایل دهه 1940 میلادی یعنی هنگامی که سیستم های کنترل پیشرفته ظهور کرد به سرعت در میان صاحبان صنعت به محبوبیت رسید. امروزه بیش از%95 حلقه های کنترل از نوع PID می باشد که البته بیشتر آنها از نوع PI هستند.کنترلر PID عضو مهمی از سیستمهای کنترل است که در همه زمینه ها دیده میشود.این کنترلر ها معمولا با توابع تواتری منطقی ، انتخابگرها (selectors) و بلاک های با توابع ساده ترکیب شده و سیستم های پیچیده اتوماسیون را برای تولید انرژی ، انتقال مواد و تولید محصولات ایجاد می کنند. بسیاری از استراتژی های کنترل سیستم مثل کنترل پیش بینی مدلی (Model Predictive Control (MPC)) پس از PID برنامه ریزی میشوند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: آشنایی با کنترلر PID و نحوه طراحی کنترلر برای فرایندهای پالایش گاز (کد پروژه 64)

4.7 از 5 ( 49 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
9.32 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
فاطمه نورا كسائي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
49 total
5 17 
4 14 
3 18 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23