انواع نویز در مهندسی برق و روش های حذف آن (کد پروژه 647)

تاریخ ثبت :
09 مرداد 1397
ثبت کننده :
4.4
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : انواع نویز در مهندسی برق و روش های حذف آن (کد پروژه 647)

اين پژوهش در رابطه با انواع نويز در مهندسی برق و روش‌هاي حذف آن مي‌باشد. كه در دو قسمت انواع نويز و روش‌هاي حذف بررسي شده است. در قسمت اول ابتدا به تشريح سيگنال نويز و مشخصات آن مي‌پردازيم سپس نويز را بر اساس پارامتر‌هاي آن توضيح مي‌دهيم. پس از آن به بررسي انواع نويز مي‌پردازيم و هر كدام از انواع نويز را بر اساس ويژگي‌هاي آن توضيح مي‌دهيم اين قسمت نيز به دو بخش نويز داخلي و خارجي تقسيم‌بندي شده و انواع نويز به تفكيك منابع انتشار در اين دو قسمت جاي گرفته‌اند. در انتهاي فصل يك جدول بر اساس پارامترهاي نويز‌هاي مختلف ترسيم شده است. در اين جدول مشخصات نويزهاي مختلف با يكديگر مقايسه مي‌شود. در بخش دوم ابتدا به تعريف حذف نويز مي‌پردازيم و سپس روش‌هاي حذف نويز را كه به سه دسته تقسيم شده است مورد بررسي قرار مي‌دهيم. كه اين قسمت به سه بخش الگوريتم‌هاي حذف نويز، تجهيزات حذف نويز و روش‌هاي هوشمند حذف نويز مي‌پردازيم.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : انواع نویز در مهندسی برق و روش های حذف آن (کد پروژه 647)

می‌توانیم نویز را بصورت یک سیگنال ناخواسته یا رندوم تعریف کنیم. که با تکرار سیگنال اصلی در یک سیستم سبب ایجاد تداخل می‌شود. یک راه دیگر ایجاد تداخل (توسط سیگنال مداخله کننده یا نویز) اینست که معمولاً با ایجاد نوسان رندوم در مولفه‌های ولتاژ یا جریان سیگنال اصلی این سیگنال را به سمت محو یا حذف شدن پیش می‌برد. این سیگنال‌های ناخواسته می‌توانند بوسیله منابع متنوعی تولید شود, همچنین می‌توانیم این منابع نویز را به دو دسته تقسیم بندی کنیم: نویز‌های تولیدی بوسیله عوامل انسانی و عوامل طبیعی ، که به آن نویز داخلی و نویز خارجی نیز می‌گویند.نوع داخلی نویز می‌تواند بوسیله هر قطعه الکتریکی یا الکترونیکی تولید شود و می‌تواند بصورت‌های مختلف ظاهر شود مثل: امواج الکترومغناطیسی که بوسیله سیگنالهای تشعشع سایر منابع ایجاد شده است و یا فیلترکننده‌های نامرغوب منابع توان و یا با نام‌های مستعار دیگر. منابع نویز داخلی همگی یک خاصیت مشترک دارند و آن اینست که می‌توان تأثیر این نویز را بوسیله طراحی مهندسی دقیق حذف و یا مینیموم کنیم.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: انواع نویز در مهندسی برق و روش های حذف آن (کد پروژه 647)

4.4 از 5 ( 37 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
130 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
5.79 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
منيژه دربهشتي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.2
37 total
5 14 
4 16 
3 7 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23