چکیده پروژه : شمارش میکروارگانیسمها در محیطهای کشت با استفاده از پردازش تصویر در محیطِ برنامه نویسی opencv (کد پروژه 650)

در مورد شمارش میکروارگانیسم‏ها روش های مختلفی از جمله وابستگی به اپراتور انسانی وجود دارد که خود مستلزم محدودیت‏هایی می باشد، دقت و صحت بالایی نخواهد داشت از این رو کاربرد روشی مبتنی بر پردازش تصویر که ماهیتی آبژکتیو دارد منجر به تسریع شمارش میکروارگانیسم و افزایش صحت و امکان کاربرد به صورت در خط خواهد شد. شمارش کلی میکروارگانیسم‏ها میتواند شاخص کیفیت ماده‏ی غذایی بوده، یا همبستگی بالایی با ایجاد بیماری یا فساد داشته باشد لذا دقت و صحبت بالای آن ضروری است. از روش های نوین برای شناسایی و طبقه بندی میکروارگانیسم ها که در سال های اخیر توجه زیادی به آن معطوف شده است، استفاده از روش پردازش تصویر است. این روش مبتنی بر تصویر برداری از انواع میکروارگانیسم‏ها و سپس تجزیه و تحلیل تصاویر حاصل به منظور تعیین پارامتر های مناسب برای رسیدن به روش های سریع سنجش میکروارگانیسمها می باشد. در این طرح به علت مزایای نرم افزار opencv اعم از سرعت بالا، امکان کاربرد آنلاین، و همچنین با توجه به اینکه تحقیق و طرحی در زمینه شمارش میکروارگانیسم با استفاده از opencv انجام نشده است به عنوان پروژه‌ای کاربردی پتانسیل کاربردی بالایی خواهد داشت. از ویژگی‌ها و وجوه تمایز این پروژه نسبت به موارد مشابه راحتیِ فرآیند انجام پروژه در صنعت ، سرعت بالا در تشخیص به سبب استفاده از نرم‌افزار opencv، امکان کاربردآنلاین .امکان ِ تعمیم کد برنامه حاصل به کلیه موارد مرتبط با شمارش ِ میکروارگانیسم ها، می‌توان نام برد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : شمارش میکروارگانیسمها در محیطهای کشت با استفاده از پردازش تصویر در محیطِ برنامه نویسی opencv (کد پروژه 650)

میکروارگانیسم‏ها، قدیمی ترین موجودات زنده روی زمین هستند ولی چون اندازه آنها بسیار کوچک است از آخرین موجوداتی هستند که شناخته شده اند. این موجودات اهمیت ویژه ای برای انسان دارند. از ملموس ترین اثرات میکروارگانیسم ها بر روی جهان اطراف ما تجزیه است، اگر میکروارگانیسم ها نبودند نفتی هم وجود نداشت و یا اینکه جهان مملو از برگهای تجزیه نشده بود. همچنین بعد از شناخته شدن میکروارگانیسم ها پیشرفت قابل توجهی درامر بهداشت حاصل گردیده است از جمله تولید آنتی بیوتیکها چرا که دانشمندان با مطالعه میکروارگانیسمهای مفید و مضر(80% مفید و 20% پاتوژن یا بیماری زا) و با استفاده از علم میکروبیولوژی که همان علم مطالعه و شناخته میکروارگانیسم هاست طول عمر آدمی را افزایش داده اند و دیگر از اپیدمی های کشنده نظیر آبله، طاعون، سرخک، دیفتری و ... همانند گذشته خبری نیست. در صنعت نیز آدمی با استفاده از علم بیوتکنولوژی و نقش ارگانیسم ها به عنوان کاتالیست از میکروارگانیسم ها استفاده کرده است. در واقع میکروبیولوژی صنعتی، واژه ای قدیمی است که در مورد استفاده میکروارگانیسم ها در صنعت بیان شده است و امروزه آن را به تکنولوژی میکروبی Microbial Technalogy تغییر داده اند. میکروارگانیسم ها در صنعت کاربردهایی فراوان دارند. در صنایع غذایی، پزشکی و استخراج منابع و معادن و ... که مربوط به همان تکنولوژی میکروبی است که در ادامه بیشتر با آن آشنا خواهیم شد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: شمارش میکروارگانیسمها در محیطهای کشت با استفاده از پردازش تصویر در محیطِ برنامه نویسی opencv (کد پروژه 650)

4.5 از 5 ( 40 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
115 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
4.22 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
غلامعلي گدازنده مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
40 total
5 14 
4 11 
3 15 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23