روش های نوین نم زدایی از گاز طبیعی (کد پروژه 66)

تاریخ ثبت :
22 خرداد 1397
ثبت کننده :
محمدرضا آبيان
4.8
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : روش های نوین نم زدایی از گاز طبیعی (کد پروژه 66)

گاز طبیعی سوختی است که معمولا اثرات زیان آور کمتری نسبت به سوخت های فسیلی دیگردارد و در حال حاضر 20 درصد معرف انرژی جهانی را گاز طبیعی تشکیل می دهد که با آهنگ 4/2 در حال رشد است. بخار آب ناخالصترین ناخالصی موجود در گاز طبیعی است که در صورتی که به فاز مایع تبدیل شود باعث کاهش ارزش حرارتی سوخت می شود و در حضور کربن دی اکسید و سولفید هیدروژن تولید اسید می نماید و در نتیجه باعث خوردگی تجهیزات می شود، همچنین در حضور بعضی از اجزای گاز طبیعی تولید هیدرات متبلوری می کند که دارای ترکیب پیچیده بوده و در حین انتقال گاز به صورت بلورهای شبیه به برف یا یخ مسیر لوله ها و شیرها را می بندد و راه عبور گاز را مسدود می کند. به همین دلیل بایدگاز طبیعی را قبل از انتقال به خط لوله خشک نمایند که این خشک کردن باید به حدی باشد که نقطه شبنم گاز زیر پایین ترین درجه حرارت مسیر گاز باشد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : روش های نوین نم زدایی از گاز طبیعی (کد پروژه 66)

با افزایش میزان تولید، انتقال، توزیع و مصرف گاز طبیعی، اهمیت تولید گازی عاری از انواع ناخالصی ها افزایش می یابد. گاز طبیعی تولید شده از منابع مستقل گازی و یا از چاههای نفت (گازهای همراه نفت) در حقیقت گاز طبیعی اشباع شده از آب و هیدروکربن های سنگین می باشد. هرچه دمای گاز استحصالی از چاه بیشتر باشد به همان نسبت مقدار بخار آب موجود در گازها بیشتر است.انتقال گازهای غنی، به علت اشباع بودن آن با بخار آب در سیستم های فرآورشی در مسیر شیرهای کنترل در ایستگاه های تقلیل فشار گاز و در شبکه های توزیع گاز ودر فصل سرما با خطر بروز مشکلات زیادی همراه است، علاوه بر این، تقطیر آب در طول خطوط انتقال گاز، علاوه بر ایجاد افت فشار زیاد، باعث بروز ساییدگی مکانیکی و همچنین خورندگی شیمیایی داخلی در آن ها می شود.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: روش های نوین نم زدایی از گاز طبیعی (کد پروژه 66)

4.8 از 5 ( 51 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
150 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
9.08 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
محمدرضا آبيان مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.9
51 total
5 16 
4 16 
3 19 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23