چکیده پروژه : بررسی و مقایسه روش های موقعیت یابی کاربران سیار مخابرات (کد پروژه 670)

در این پروژه در فصل اول،درمورد اهمیت و کاربردهای موقعیت یابی در زمینه های مختلف بحث می شود.در فصل دوم، امواج مورد استفاده در موقعیت یابی معرفی می شوند. در فصل سوم در مورد سیستم های موقعیت یاب داخل ساختمان بحث شده است.ودر فصل چهارم در مورد سیستم های موقعیت یاب بیرون ساختمان بحث میشود.در فصل پنجم،تلفیق سیستم های GPS وGLONASSراداریم.در فصل ششم به معیارهای بهینه سازی و منابع خطا در موقعیت یابی پرداخته است.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بررسی و مقایسه روش های موقعیت یابی کاربران سیار مخابرات (کد پروژه 670)

به طور کلی اطلاعات موقعیتی کاربران یا وسایل سیار در زمینه های نظامی، امنیتی، تجاری و برای رفاه عمومی مورد استفاده واقع می شود. در کاربردهای نظامی برای ردیابی سربازان دشمن یا خودی و در آژانس های امنیتی برای یافتن موقعیت یابی و ردیابی متهمین از سیستم های موقعیت یاب استفاده می شود. در مورد کاربردهای تجاری می توان به توریسم و ناوبری اشاره کرد. در بیمارستان ها برای ردیابی بیمارانی که از اختلالات عصبی رنج می برند، لازم است که موقعیت آن ها به صورت متناوب با استفاده از یک تکنولوژی بی سیم تعیین گردد. بطور سنتی در محیط های داخل ساختمان سیستم های موقعیت یاب برای پیدا کردن اشخاص و کمک به آن ها به کار می رود .در اینجا به برخی از کاربردهای دیگر موقعیت یابی اشاره می کنیم:در یک کارخانه برای تأمین ایمنی نیروی کار، مدیران کارخانه می توانند کارگرانشان را به یک وسیله الکترونیکی کوچک که قابلیت موقعیت یابی دارد مجهز کنند. در اینصورت وضعیت کارگران تنها یا آن هایی که در معرض خطر می باشند قابل نظارت و کنترل می باشد. اگر این وسیله الکترونیکی مجهز به یک دگمه اضطراری باشد به طوری که کارگر در مواقع خطر این دگمه را فشار دهد با معلوم بودن موقعیت وی سرعت عکس العمل بالاتر بوده و امداد رسانی آسان تر می گردد .سیستم های حمل و نقل هوشمند به سیستم هایی اطلاق می شود که بصورت هوشمند بتوانند رانندگان را هدایت و راهنمایی کنند.سالیان دراز است که متخصصین بر آنند تا سیستم های را ابداع کنند که وسایل نقلیه را در خیابان راهنمای و به مقاصد مورد نظر هدایت کنند وخودچنین سیستم های ازاتلاف وقت رانندگان ومسافرین و استهلاک وسایل نقیله جلوگیری وبه سریع تر رساندن کالاهای مورد نیاز کمک میکنند.دراین امرکارخانه های اتومبیل سازی و شرکت های الکترونیکی پیش قدم بوده وابزارهای مختلفی را به خدمت گرفته تا علاوه بر هدایت بهینه وسایل به مقاصد خود،اطلاعات گوناگونی از جمله اعمال محل پمپ بنزین ها ،پارکینگها تعمیرگاهها و...در اختیار رانندگان قرار میدهند. دولتها نیز در این زمینه سرمایه گذاری زیادی نموده اند به ویژه در ژاپن وآمریکا بودجه قابل توجهی به این امراختصاص یافته است .
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بررسی و مقایسه روش های موقعیت یابی کاربران سیار مخابرات (کد پروژه 670)

4.4 از 5 ( 43 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
3.12 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
ولي الله شريفي سوركي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
43 total
5 13 
4 15 
3 15 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23