چکیده پروژه : بررسی مشکلات خوردگی زیر عایق های حرارتی در صنایع نفت و گاز (کد پروژه 68)

این مطالعه مروری بر خوردگی زیر عایق های حرارتی ،مشکلاتی که ایجاد می کند ،روش های جلوگیری از آن وبازرسی خوردگی دارد.مشکل خوردگی زیر عایق یک مشکل مهم و اساسی در صنایع نفت و گاز از چرا که علاوه بر هزینه ی زیاد باعث میشود مواد اولیه ی زیادی از دست بدهیم. در ایران علاوه بر متفاوت بودن آب و هوا مناطق خورنده ی زیادی نیز وجود دارد جالب است بدانید که آب خلیج فارس و دریای عمان یکی از خورنده ترین آب های جهان هستند.تجهیزاتی که در آب کار می کنند شامل تجهیزات ثابت مانند اسکله ومیادین نفتی و تجهیزات متحرک مانند تانکرها،قایق هاو...همگی در معرض خوردگی های متفاوت هستند.کویر مرکزی ایران،آب وهوای بارانی شمال وگرماوخاک جنوب شرایط مناسبی را برای خوردگی تجهیزات به وجودآورده است.بدون شک هزینه خوردگی بسیار زیاد است برای مثال بر اساس آمار هزینه ی خوردگی در صنایع نفت گاز در ایران نزدیک511.7میلیون دلار در سال 1979تخمین زده شده است.ایران سالانه1.5تا2میلیون دلار صرف جایگزینی تجهیزات در این صنعت می- کند.بطور کلی لوله ها بیشتر مستعد خوردگی هستند به همین دلیل نیز حائز اهمیت هستند.وجود17000کیلومتر خطوط لوله انتقال گازپر فشار 79000کیلومتر شبکه خطوت لوله گاز اهمیت این بحث رانشان می دهد.همچنین انتقال تولیدات نفت گاز از منابع داخلی وآسیای مرکزی به پالایشگاه وانتقال مواد نفتی به استان های کشور توسط14کیلومتر لوله انجام می پذیرد. روش های مختلفی برای یشگیری از خوردگی وجود دارد

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بررسی مشکلات خوردگی زیر عایق های حرارتی در صنایع نفت و گاز (کد پروژه 68)

پديده هاي علمي از ديرباز وسيله كشش محققان و دانشمندان و انگيزه اصلي تلاش آنان به منظور كشف حقايق بوده است، كه مجموعه اين يافته ها دانش بشري را تشكيل مي دهد . با توجه به اينكه كليه استعدادها و نيروهاي موجود در طبيعت براي رشد و تعالي بشر آفريده شده، لذا انسان همواره سعي نموده است تا با تسخير عناصر و نيز با دخل و تصرف در اجزاء طبيعت و مهار پديده هاي طبيعي و به كارگيري آنهادر جهت تأمين منافع و اهداف خود تلاش نمايد. امروزه اين واقعيت به اثبات رسيده است كه نه تنها رفاه اجتماعي بلكه حتي استقلال سياسي كشور متكي به دانش علمي و فني مي باشد، و براي نيل به هدف يعني \"توسعه اقتصاد ي \" جز با اجراي برنامه هاي تحقيقاتي و ار تقاء سطح دانش علمي و فني جامعه و در نتيجه توليد و بي نيازي ميسر نمي باشد . با بياني ديگر تكنولوژي مهم ترين عامل رشد و توسعه \"اقتصادي اجتماعي \" هر جامعه مي باشد كه بيش از آنچه به منابع مادي و امكانات فيزيكي مربوط باشد به نيروي انساني متخصص و آزموده متكي است . دانش انسان با شتابي فزاينده متحول و متراكم مي گردد و هر لحظه به حجم آن اضافه مي شود . پيشرفت علوم و تكنولوژي خود به خود به تخصصي تر شدن شاخه هاي آن منجر مي شود و تحقيق در هر زمينه اي نيازمند جامعيتي است كه طبعاً از عهده و توان يك فرد تنها خارج است و رفع اين نا بساماني لزوماً با كارگروهي ميسر مي باشد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بررسی مشکلات خوردگی زیر عایق های حرارتی در صنایع نفت و گاز (کد پروژه 68)

4.3 از 5 ( 36 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
10.21 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
علي عيسي پور مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
36 total
5 9 
4 17 
3 10 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23