کنترل وسایل برقی توسط خط تلفن ثابت (کد پروژه 680)

تاریخ ثبت :
13 مرداد 1397
ثبت کننده :
4.4
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : کنترل وسایل برقی توسط خط تلفن ثابت (کد پروژه 680)

اساس کار این پروژه خاموش و روشن کردن وسایل برقی از طریق خط تلفن می باشد مدار پروژه به این صورت کار می کند که ابتدا سیگنال AC زنگ که از مرکز سوئیچینگ مخابرات دریافت می شود را توسط مداری آشکار سازی کرده و به سطح صفر و یک (دیجیتال) تبدیل و به عنوان وقفه به میکروکنترلر می رود . با رسیدن وقفه زنگ به میکروکنترلر دستورات که در زیر روال برنامه آی سی وجود دارد مورد بررسی کرده و میکرو دستور اشغال کردن خط را توسط روشن کردن یک رله را انجام داده و خط تلفن را به رمز گشا مدار متصل کرده ، رمز گشا که کار اصلی آن رمز گشایی می باشد ، سیگنال ورودی را رمز گشایی کرده و به کد دو دویی چهار بیت چهار بیت تبدیل و به میکرو انتقال می دهد ، میکرو با توجه به برنامه ی برنامه ریزی شده در داخل آی سی و کد های وارد شده از طریق رمز گشا تصمیم می گیرد که کدام یک از رله ها را روشن یا خاموش و یا تصمیم به قطع تماس را انجام می دهد .

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : کنترل وسایل برقی توسط خط تلفن ثابت (کد پروژه 680)

امروزه با توجه به همگانی شدن خطوط تلفن ثابت و همراه و امکان استفاده ی از این خطوط ارتباطی از هر نقطه و ایجاد ارتباط به هر نقطه ی دلخواه، پروژه های کنترل از راه دور از طریق خطوط تلفن می تواند بسیار کارا باشد. هدف ما در این پروژه استفاده از حداقل امکانات و کمترین هزینه جهت کنترل وسیله ی دل خواهی می باشد. طرح اولیّه ی کار که ممکن است در طول پروژه تغییراتی نیز بیابد به صورت مختصر شرح داده شده است .در طرح اولیه دو نقطه را در نظر می گیریم. یکی نقطه ی مبدا است که وسیله ی کنترل شونده در آن قرار دارد و دیگری نقطه ی مقصد که کنترل کننده در آن محل است. در محل مبدا تلفن همراه وظیفه ی برقراری ارتباط را با کنترل کننده بر عهده دارد. دستور ارسالی از طریق موبایل به یک برد الکترونیکی انتقال می یابد که میکروکنترلر پردازنده ی اصلی آن است. میکروکنترلر دستور ارسالی را پردازش کرده و فرمان متناسب با آن را به سخت افزار کنترلی موجود( از قبیل رله) ارسال می کند. به این ترتیب می توان با قطع و وصل کردن رله یک وسیله ی برقی را روشن و خاموش نمود. میکروکنترلر با توجه به وضعیت قطع یا وصل رله پیام مناسبی را به محل مقصد ارسال می کند. (ایجاد صوت)کنترل کننده می تواند از یک تلفن همراه یا ثابت جهت برقراری ارتباط با مبدا استفاده کند. این کنترل می تواند به وسیله ی شماره گیری های خاص انجام شود که جزئیات آن در مراحل بعدی پروژه بررسی می شود. شاید اصلی ترین بخش این پروژه واسط تعریف شده میان تلفن همراه و میکروکنترلر باشد، که چگونه تلفن همراه بعد از تماس به طور اتوماتیک ارتباط را برقرار کند و چگونه فرمانها را به میکروکنترلر منتقل کند. برنامه ای که برای برنامه ریزی کردن میکروکنترلر می نویسیم وظیفه دارد سیگنالهای دریافتی از تلفن همراه را پردازش کرده و با توجه به آن سیگنالهای کنترلی لازم را جهت قطع و وصل رله ها یا اطلاع از وضعیت آنها به پایه ها ارسال نماید.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: کنترل وسایل برقی توسط خط تلفن ثابت (کد پروژه 680)

4.4 از 5 ( 36 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
22.57 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
ام البنين حجتي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
36 total
5 12 
4 13 
3 11 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23