چکیده پروژه : کنترل کیفیت خط تولید با استفاده از نرم افزار متلب (کد پروژه 685)

پردازش تصویر امروزه بیشتر به موضوع پردازش تصویر دیجیتال گفته می شود که شاخه ای از دانش رایانه ای است که با پردازش سیگنال دیجیتال که نماینده تصاویر برداشته شده با دوربین دیجیتال یا پویش شده توسط پویشگر هستند سر و کار دارد. پردازش تصاویر دارای دو شاخه ی عمده بهبود تصاویر و بینایی ماشین است.بهبود تصاویر در برگیرنده روش هایی چون استفاده از فیلتر محو کننده و افزایش تضاد برای بهتر کردن کیفیت دیداری تصاویر و اطمینان از نمایش درست آنها در مقصد(مانند چاپگر یا نمایشگر یارانه)است،در حالی که بینایی ماشین به روش هایی می پردازد که به کمک آنها می توان معنی و محتوای تصاویر را درک کرد تا از آنها در کارهایی چون رباتیک و محور رباتیک استفاده شود.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : کنترل کیفیت خط تولید با استفاده از نرم افزار متلب (کد پروژه 685)

در معنای خاص پردازش تصویر عبارت است از هر نوع پردازش سیگنال که ورودی، یک تصویر است،مثل عکس یا صحنه ای از یک فیلم.خروجی پردازشگر تصویر می تواند یک تصویر یا مجموعه ای از نشانه های ویژه یا متغیرهای مربوط به تصویر باشد.اغلب تکنیک های پردازش تصویر شامل برخورد با تصویر به عنوان یک سیگنال دوبعدی و بکار بستن تکنیک های استاندارد پردازش سیگنال روی آنها می شود.پردازش تصویر اغلب به پردازش دیجیتالی تصویر اشاره می کند ولی پردازش نوری و آنالوگ تصویر هم وجود دارند.در اینجا تکنیک های کلی استفاده شده که برای همه ی آنها بکار می رود. تصاویر سنجش شده که از تعداد زیادی مربعات کوچک (پیکسلpixel) تشکیل شده اند.هر پیکسل دارای یک رقم می باشد (digital number) می باشدکه بیانگر مقدار روشنایی ان پیکسل است. به این نوع تصاویر،تصاویر رستری هم می گویند. تصاویر رستری دارای سطر و ستون می باشند. یک تصویر رستری متشکل از تعداد زیادی پیکسل است که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند.در واقع زمانی که با یک دوربین دیجیتال عکس می گیرید اگر رزولوشن دوربین شما 480*640 باشدبه این معنی است که ماتریسی به ابعاد 480*640 در اختیار شماست که 640 پیکسل در طول و 480 پیکسل در عرض دارد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: کنترل کیفیت خط تولید با استفاده از نرم افزار متلب (کد پروژه 685)

4.8 از 5 ( 41 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
5.23 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
نصرت الله گودرزيان مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
41 total
5 12 
4 15 
3 14 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23