چکیده پروژه : سیستم آشکار ساز دود و اندازه گیری وزن به وسیله ی گیت های منطقی (کد پروژه 686)

همان طور که می دانید، با توجه به پیشرفت های امروز بشری، شرایط زندگی کردن انسان ها نسبت به قبل کمی دچار تغییر و تحول شده است.در گذشته بسیاری از مردم به دلیل نبود و کمبود امکانات همواره یا با مرگ دست و پنجه نرم می کردند و یا برای حفظ جان خود بسیار تلاش می کردند. اما امروزه به دلیل پیشرفت صنعت و تکنولوژی خیلی از مشکلات حل شده است.امروزه به دلیل دیجیتالی شدن بسیاری از وسایل زندگی، امنیت انسان ها و برآورده شدن نیازهای آن ها ساده تر شده است.یکی از مواردی که امروزه خیلی به درد انسان ها می خورد، سیستم اعلام حریق می باشد. این سیستم به محض دریافت کوچکترین مشکل، با انتشار صدای آژیر خطر خود، ساکنین آن محل را از بروز حادثه ی خطرناک با خبر می کند و همین باعث می شود که جلوی خسارت های جبران ناپذیر گرفته شود.پروژه ای که اینجانب ساخته ام، در واقع همین سیستم اعلام حریق می باشد، اما با شماتیکی ساده تر و کارایی بیشتراین پروژه در واقع ترکیب سه پروژه ی مهم، از جمله ولت متر، سیستم اندازه گیر وزن اجسام و سیستم آشکار ساز دود و گازهای سنگین می باشد.حال ابتدا به توضیح جامع قطعات مهم به کار رفته در پروژه می پردازیم و بعد از آن شرح عملی پروژه را برای شما عزیزان ارائه می کنیم.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : سیستم آشکار ساز دود و اندازه گیری وزن به وسیله ی گیت های منطقی (کد پروژه 686)

حسگر اِلمان حس کننده ای است که کمیت های فیزیکی مانند فشار، حرارت، رطوبت، دما و... را به کمیت های الکتریکی پیوسته(آنالوگ) یا غیر پیوسته(دیجیتال) تبدیل می کند. در واقع آن یک وسیله ی الکتریکی است که تغییرات فیزیکی یا شیمیایی را اندازه گیری می کند و آن را به سیگنال الکتریکی تبدیل می نماید.حسگرها در انواع دستگاه های اندازه گیری، سیستم های کنترل آنالوگ و دیجیتال مانند PLCمورد استفاده قرار می گیرند.عملکرد حسگرها و قابلیت اتصال آن ها به دستگاه های مختلف از جمله PLCباعث شده است که حسگر بخشی از اجزای جدا نشدنی دستگاه کنترل اتوماتیک و رباتیک باشد.حسگرها اطلاعات مختلف از وضعیت اجزای متحرک سیستم را به واحد کنترل ارسال نموده وباعث تغییر وضعیت عملکرد دستگاه ها می شوند.لودسل سلول حسگر وزنی است که در سیستم های توزین مورد استفاده قرار می گیرد.این محصول تغییرات وزن را بر اساس تغییرات ولتاژ و وزن بار وارده حس کرده و آن را به نشان دهنده ی الکترونیکی منتقل می نماید.هر لودسل دارای مشخصاتی نظیر کلاس اِرائه شده، دقت لودسل، ظرفیت لودسل و تعداد قسمت های تقسیم شده بر حسب استاندارد است.لودسل های مرغوب و دقیق دارای استاندارد OIMLجهانی می باشند، که این استاندارد مبین کیفیت و دقت ساخت این محصول است. بنابراین عملیات سنجش وزن به وسیله ی لودسل هایی که فاقد این استاندارد باشند قابل اطمینان نخواهند بود.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: سیستم آشکار ساز دود و اندازه گیری وزن به وسیله ی گیت های منطقی (کد پروژه 686)

4.8 از 5 ( 42 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
1.76 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
سپيده پيوندي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.1
42 total
5 17 
4 12 
3 13 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23