انواع روش هاي حذف فلزات سنگين کروم،آرسنیک،سرب از پساب های صنعتی (کد پروژه 69)

تاریخ ثبت :
22 خرداد 1397
ثبت کننده :
محمود(آريا)ناصري علي آبادي
4.7
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : انواع روش هاي حذف فلزات سنگين کروم،آرسنیک،سرب از پساب های صنعتی (کد پروژه 69)

يكي از مهمترين مسائل دنياي امروز، آلودگي محيط زيست به فلزات سمي و خطرناك مي باشد . استفاده از فلزات سنگين و تركيبات آنها در فرايندهاي مختلف صنعتي منجر به انباشتگي اين فلزات در مواد دورريز و پساب ها مي شود .فلزات سنگين در زمره موادي هستند كه تخليه مقادير كم آنها در محيط منجر به ايجاد اثرات سوء شديدي بر اكوسيستم حياتي مي گردد . تمامي فلزات سنگين، بسيار سمي و بازگشت ناپذير به محيط زيست مي باشند. از روشهاي متداول حذف فلزات سنگين مي توان به فرايند ترسيب شيميايي، تعويض يوني ، فرايندهاي اكسيداسيون و احيا فيلتراسيون غشايي (اسمز معكوس و الكترودياليز)، فرايند الكتروليتيك ، جذب سطحي و جذب بيولوژيكي ،تصفيه الكتروشيميايي و استخراج با حلال اشار ه نمود كه اكثر اين روش ها به جز روش استفاده از جاذب نه تنها گستره محدودي دارند بلكه نياز به سرمايه گذاري اوليه و هزينه هاي عملياتي و بهره برداري زيادي داشته و حتي ممكن است باعث توليد پساب هاي ثانويه اي گردند كه آنها نيز به نوبه خود مشكلات تصفيه اي خواهند داشت .

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : انواع روش هاي حذف فلزات سنگين کروم،آرسنیک،سرب از پساب های صنعتی (کد پروژه 69)

از بین 105 عنصر جدول تناوبی حدود 80 عنصر به دلایل خصوصیات ویژه از جمله چگالی بالا در گروه فلزات واقع شده اند. در این میان چگالی سطحی همه فلزات يكسان نبوده و این امر عاملی برای جداسازی فلزات سنگین از بقیه گروه شده است، بطور کلی فلزات سنگین دسته ای از فلزات هستند که چگالی سطحی آنها بیش از 5 mg/cm3 باشد که ازجمله آنها می توانیم به سرب ،روی، کادمیوم، جیوه و نیکل اشاره نماییم. اين فلزات به علت حلاليت در آب، آلودگي منابع آب و نهايتاً خاك را سبب مي شوند . علاوه بر سميت اين فلزات ، خاصيت تجمع پذ يري آنها در موجودات زنده، اهميت بهداشتي آنها را بيشتر نموده است. بنابراين حذف فلزات سنگين از محلول آبي، موضوع مهمي در بهداشت عمومي جامعه محسوب مي شود كه از دو جنبه جداسازي فلزات سنگين از پساب هاي صنعتي، زهاب كشاورزي، معادن و خنثي كردن اثرات سمي آنها و احيا و بازيافت فلزات ، كه با كاهش تدريجي منابع معدني امري ضروري است، اهميت دارد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: انواع روش هاي حذف فلزات سنگين کروم،آرسنیک،سرب از پساب های صنعتی (کد پروژه 69)

4.7 از 5 ( 36 نفر ) شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
161 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
2.63 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
محمود(آريا)ناصري علي آبادي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
۶۸.۶% ۷
رضایت خرید: ۶۸.۶ % / (۷) رای
  • کاملا راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • نظری ندارم ۱۴.۲۹ ٪
  • ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
  • کاملا ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
4.8
Votes : 23