امکان سنجی ذخیره سازی و انتقال گاز به روش هیدرات سازی (کد پروژه 70)

تاریخ ثبت :
22 خرداد 1397
ثبت کننده :
كامران نصرتي
4.7
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : امکان سنجی ذخیره سازی و انتقال گاز به روش هیدرات سازی (کد پروژه 70)

گاز طبيعی سوخت با ارزشی است که تقاضا برای مصرف آن روز به روز افزايش می يابد. به طوري که براساس پيش بيني ها مصرف گاز طبيعي تا پايان سال ٢٠٣٠ ، به TCF 207 میرسد (نمودار 1). با وجود مفيد بودن و اهميت گاز طبيعی، مشکلات فنی محدوديتی را برای گسترش استفاده از گاز طبيعی فراهم نموده است. توليدکنندگان اصلی گاز طبيعی هزاران مايل دورتر از مصرف کنندگان اصلی آن واقع شده اند، بنابراين گاز طبيعی بايستی به فاصله قابل توجهی قبل از مصرف منتقل شود. برای انتقال گاز طبيعی از چندين روش استفاده می شود که يکی از اين روش ها هيدرات های گازی است. روشهای کلي انتقال گاز طبيعي عبارتنداز: 1- PNG و 2 - کاهش حجم . با توجه به معايب موجود در روشهای معمول مانند هزينه بالا در اتصال خطوط و نگهداری، فشار بالا و دمای پايين در فرآيند کاهش حجم، استفاده از هيدرات به عنوان منبع جديد ذخيره سازی و انتقال گاز مورد توجه میباشد. در چند سال اخير استفاده از هيدرات گازی برای ذخيره سازی و انتقال گاز طبيعی به ويژه برای ميدانهای کوچک و دور افتاده گاز مطرح شده است. سيکل هيدرات گاز طبيعی شامل سه مرحله توليد، انتقال و تبديل دوباره به گاز می باشد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : امکان سنجی ذخیره سازی و انتقال گاز به روش هیدرات سازی (کد پروژه 70)

گاز طبيعی منبع عظيمی از انرژی است و می تواند به عنوان خوراک واحدهای شيميايي مورد استفاده قرار گيرد. متاسفانه ميادين گاز طبيعی معمولا در نقاطی واقع شده اند که کمتر می توانند مورد استفاده قرار گيرند. بيشتر ميادين گازی دور افتاده می باشند که در نزديکی آنها بازاری برای مصرف وجود ندارد و بخاطر موقعيت آن استفاده از خط لوله امکانپذير نمی باشد. به همين دليل چند روش ديگر علاوه بر خط لوله برای انتقال گاز طبيعی در نظر گرفته شده
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: امکان سنجی ذخیره سازی و انتقال گاز به روش هیدرات سازی (کد پروژه 70)

4.7 از 5 ( 37 نفر ) شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
5.19 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
كامران نصرتي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
۶۸.۶% ۷
رضایت خرید: ۶۸.۶ % / (۷) رای
  • کاملا راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • نظری ندارم ۱۴.۲۹ ٪
  • ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
  • کاملا ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
4.8
Votes : 23