بهینه سازی بازده حرارتی شومینه (کد پروژه 71)

تاریخ ثبت :
23 خرداد 1397
ثبت کننده :
محمدتقي صالحي عمران
4.6
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : بهینه سازی بازده حرارتی شومینه (کد پروژه 71)

در طرح حاضر هدف اعمال مدیریت بر عوامل موثر در بازیابی حرارتی شومینه های خانگی نظیر بررسی وضعیت دیواره ها و ضعیت نازل (مشعل) و سایر عوامل موثر میباشد. (استفاده از یک نرم افزاری شبیه سازی مناسب کنترل و مدریت میزان مصرف انرژی کوره ها را آسانتر میکند.) نتیجه نهایی مطالعات و طراحی ها اعمال مدریت انرژی با هدف مصرف صحیح انرژی و حداقل سازی هزینه ها میباشد که سبب صرفه جویی چشم گیر در دراز مدت در مصرف انرژی شده و هم چنین هزینه های سیستم را به میزان قابل توجهی کاهش می¬دهد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بهینه سازی بازده حرارتی شومینه (کد پروژه 71)

شومينه را می توان از دیرباز يكي از مهمترین وسائل گرمازايي منازل محسوب نمود كه در بسياري از نقاط دنيا مورد استفاده قرار ميگرفته است. شومينه يك واژه خارجي است. با اينكه در كشورما در قديم انواع شومينه مخصوصاً نوع چوبي آن زياد استفاده مي شده اما ما واژه خاصي براي آن سراغ نداريم و از همين لغت خارجي استفاده مي كنيم. شومينه به معناي دودكش است و منظور از آن فضاي اجاقي است كه بسيار به كار برده مي شود. امروزه نوع هيزمي و گازي آن در خانه هاي لوكس و در اتاقهاي نشيمن بسيار مورد استفاده قرار مي گيرد. مصالح عمده شومينه آجر، خاك و سيمان نسوز است. آجرهاي نسوز در اشكال مختلف توليد مي شوندكه به فرم اين وسيله بسيار كمك مي كنند. شومينه معمولاً‌ در گوشه اتاق وسط ديوار و يا بين در و ديوار قرار مي گيرد به طوريكه شومينه ها دو طرفه هستند و يا در وسط يك فضا قرار مي گيرند. در زمان گذشته، تنها ماده سوختني موجود، چوب (بصورت کنده) بشمار میرفته و در نهایت جهت راه اندازی آتش، نیاز به یک آتشدان قابل نصب در منازل مانند شومینه پیدا شد، اما امروزه با توجه به پر هزینه بودن و عدم وجود هیزم در بستر شهرنشینی، از مواد سوختنی مانند گاز نيز استفاده می گردد. امروزه شومينه جزء گرم كردن محيط خانه، نقش تزييني و زيباسازي فضاي خانه را نيز ايفا ميكند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بهینه سازی بازده حرارتی شومینه (کد پروژه 71)

4.6 از 5 ( 38 نفر ) شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
3.77 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
محمدتقي صالحي عمران مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
۶۸.۶% ۷
رضایت خرید: ۶۸.۶ % / (۷) رای
  • کاملا راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • نظری ندارم ۱۴.۲۹ ٪
  • ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
  • کاملا ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
4.8
Votes : 23