چکیده پروژه : طراحی و ساخت سیستم کنترل و حفاظت از راه دور توسط سیم کارت تلفن همراه (کد پروژه 713)

نشت گاز ، یکی از شایع ترین و خطرناک ترین سوانحی است که می تواند خسارات جبران ناپذیری را به وجود آورد که می توان به موارد زیر اشاره کرد : گاز گرفتگی افزایش چشم گیر میزان آتش سوزی ....خطرات ناشی از نشت گاز زمانی به اوج خود می رسد که شخص از نشت آن مطلع نبوده یا امکان دسترسی به محیط و دفع خطر را نداشته باشد .از این رو وجود سیستم کنترلی و هشدار دهنده ی قابل تنظیم می تواند بسیار مثمر ثمر بوده و خسارات و خطرات را به حداقل برساند. در این پروژه با استفاده از سنسور MQ9 ،که آشکار ساز گاز مونواکسید کربن و گاز شهری و گاز متان ، با واکنش سریع می باشد ، جهت تشخیص گاز نشتی استفاده شده است .

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : طراحی و ساخت سیستم کنترل و حفاظت از راه دور توسط سیم کارت تلفن همراه (کد پروژه 713)

سیستم مدیریت ساختمان سیستمی است که به فعالیت ها و امور ساختمان ها نظارت کرده و در مواقع لازم با توجه به تغییرات شرایط محیطی، تغییرات لازم را به طور خودکار اعمال می نماید. این سیستم می تواند با توجه به کاربری ساختمان ( مسکونی، اداری، تجاری، بیمارستان و ... ) جهت آنها طراحی و اجرا شده و بر کلیه فعالیت های اعم از باز و بسته شدن درب، ورود و خروج افراد، سیستم های روشنایی، سیستم های تهویه مطبوع پنجره و پرده اتاق ها، صوتی و تصویری و ... نظارت داشته باشد. به طور کلی هدف از استفاده ازاین سیستم در یک ساختمان تطبیق شرایط کارکرد اجزای مختلف با توجه به شرایط محیطی و نیاز ساختمان در آن زمان است.سیستم بسیاری از اعمالی که ساکنان از روی عادت و به صورت غیر ارادی انجام می دهند توسط سیستم های هوشمند انجام می گردد که باعث صرفه جویی در زمان و هزینه نیروی انسانی شده و به علاوه کاهش مصارف انرژی، کاهش هزینه های انرژی، کاهش خطاپذیری و افزایش اثربخشی سیستم را به دنبال دارد کنترل تمامی شرایط آسایشی و امنیتی را در اختیار داشت و از آنها در جهت رسیدن به شرایط ایده آل استفاده کرد.با استفاده از سیستم خودکار کنترل روشنایی ساختمان، کنترل سیستم سرمایش و گرمایش، کنترل دوربین های مدار بسته، کنترل در ها، کنترل وسایل الکتریکی از قبیل تلویزیون ، یخچال و... مصرف انرژی به نحو چشمگیری کاهش می یابد .
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: طراحی و ساخت سیستم کنترل و حفاظت از راه دور توسط سیم کارت تلفن همراه (کد پروژه 713)

4.7 از 5 ( 52 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
8.50 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
حمدالله جواهريان مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
52 total
5 15 
4 20 
3 17 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23