چکیده پروژه : طراحی و ساخت یک نوع نمایش دهنده شماره تلفن تماس گیرنده (کد پروژه 714)

در اﯾﻦ ﭘﺮوژه ﺑﺎ ﻗﺴﻤﺖ ﻫﺎي ﻣﺨﺘﻠﻒ ﻃﺮاﺣﯽ و ﺳﺎﺧﺖ دﺳﺘﮕﺎه ﻣﺰاﺣﻢ ﯾﺎب تلفن و ﯾﺎ ﺑﻪ ﻋﺒﺎرت دﯾﮕﺮ ﻧﻤﺎﯾﺶ دﻫﻨﺪه ﺷﻤﺎره ﺗﻤﺎس ﮔﯿﺮﻧﺪه آﺷﻨﺎ ﺧﻮاﻫﯿﻢ ﺷﺪ. همچنین با انواع اطلاعات ارسالی روی خط تلفن توسط مخابرات و نحوه آشکار سازی و نمایش این سیگنال های ارسالی، که شامل: تاریخ میلادی، ساعت و شماره تلفن تماس گیرنده است آشنا خواهیم شد، و نحوه برنامه ریزی و نمایش این اطلاعات را روی LCD بررسی خواهیم کرد. اﻣﯿﺪ ﻣﯽ رود اﯾﻦ ﭘﺮوژه ﺑﺮاي داﻧﺸﺠﻮﯾﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻓﮑﺮ اﻓﻖ ﻫﺎي ﺑﻠﻨﺪﺗﺮي‬‬‬‬‬‬‬‬در اﺳﺘﻔﺎده از اﯾﻦ ﺗﮑﻨﻮﻟﻮژي ﻫﺴﺘﻨﺪ، ﭼﺮاغ راﻫﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : طراحی و ساخت یک نوع نمایش دهنده شماره تلفن تماس گیرنده (کد پروژه 714)

سیستم خط تلفن شهری(PSTN) علاوه بر برقراری ارتباط بین مشترکان، به ارائه خدمات دیگری نیز می پردازد. سرویس های ویژه، از جمله خدمات جانبی شرکت مخابرات می باشند که در اختیار کاربران قرار می گیرند. یکی از این سرویس های ویژه که اغلب به صورت رایگان برقرار می شود، سرویس شناسایی شماره تلفن تماس گیرنده (CNID) یا به اختصار کالر آی دی (CID) نام دارد. این سرویس که برای اولین بار توسط یک مهندس مخابرات به نام تئوردور جورج (Theodor George) در شهر آتن ارائه شد، امروزه در تمام دنیا گسسترش یافته است. با در اختیار داشتن این سرویس، هر مشترک(subscriber) می تواند پیش از برقراری ارتباط از هویت شخص تماس گیرنده آگاه شود. در واقع سرویس کالر آیدی کاربر را قادر می سازد تا اطلاعاطی از شخص تماس گیرنده را در حالت خط آزاد به دست آورد. اطلاعات کالر آیدی به صورت سیگنال هایی حین زنگ خوردن تلفن و پیش از برداشته شدن گوشی از طرف شرکت مخابرات ارسال می شوند، بنابراین بدون اشغال خط می توان این اطلاعات را آشکار کرد و شماره تماس گیرنده را به نمایش در آورد. این کار توسط دستگاه کالر آی دی (Caller ID Box) یا گوشی تلفن دارای نمایشگر کالر آی دی انجام می گیرد. در یک بسته داده (Data pocket) که از طرف مرکز مخابرات ارسال می شود، داده هایی مربوط به تاریخ، زمان شماره تلفن و احتمالا نام شخص تماس گیرنده وجود دارند. با آشکار سازی داده ها می توانید فهرست افراد تماس گیرنده را همراه تاریخ و زمان دقیقتر یک حافظه جانبی ذخیره کنید. همچنین با استفاده از این سرویس، می توانید شماره های مزاحم را به دام بیندازید یا برای برخی شماره ها پیغام بگذارید.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: طراحی و ساخت یک نوع نمایش دهنده شماره تلفن تماس گیرنده (کد پروژه 714)

4.6 از 5 ( 36 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
4.51 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
لعبت رضائيان مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
36 total
5 11 
4 13 
3 12 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23