گوگرد زدایی از نفت وبرش های نفتی (کد پروژه 72)

تاریخ ثبت :
23 خرداد 1397
ثبت کننده :
احمد احمدزاده
4.7
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : گوگرد زدایی از نفت وبرش های نفتی (کد پروژه 72)

با توجه به مشکلات آلودگی زیست محیطی و اقتصادی ناشی از سوزاندن گوگرد و اعمال محدودیت هایی در این مورد،در سال های اخیر توجه زیادی به توسعه روشهای گوگرد زدایی از نفت خام و برش های نفتی شده است.در این تحقیق ،مهم ترین روش ها برای گوگرد زدایی از نفت خام و برش های نفتی بررسی شده است و و مشکلات عملیاتی هر کدام مورد بحث قرار گرفته است. مطالعات آزمایشگاهی و اثرات پارامتر های مختلف نیز صورت گرفته است.و در نهایت با توجه به نوع ترکیبات گوگردی در نفت خام یا برش نفتی مورد نظر،عمل گوگرد زدایی انجام خواهد گرفت. سعی شده است در کنار روش های صنعتی به تکنولوژی های جدید که در حال ارزیابی برای ورود به صنعت هستند نیز اهمیت داده شود.بنا بر این در قسمتی به بررسی فرایند های صنعتی مرکاپتان زدایی وگوگرد زدایی هیدروژنی و درفصول بعد به بیان فرایند های گوگرد زدایی اکسیداسیونی و بیولوژیکی به عنوان راه کارهای جدید خواهیم پرداخت.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : گوگرد زدایی از نفت وبرش های نفتی (کد پروژه 72)

گوگرد به طور مستقيم مسئول بسياري از اثرات نا مطلوب سلامت، صنعت، اقتصاد و محيط زيست مي باشد. بيماري هاي تنفسي، مسموم شدن كاتاليست هاي مورد استفاده در صنعت نفت و پتروشيمي، افزايش فرسايش در تجهيزات پالايشگاهي و موتور خودروها، باران هاي اسيدي، تخريب گياهان، بي رنگ كردن رنگ دانه ها، تضعيف الياف آلي و كاهش ديد، بخشي از اثرات اين آلاينده مي باشد كه بيش از 80% از انتشار اكسيدهاي گوگرد ناشي از احتراق سوخت ها مي باشد. ضرورت گوگرد زدايي از نفت و برش هاي نفتي نه تنها به منظور جلوگيري از عوامل بالا، بلكه به دلايل اقتصادي نيز بايد بررسي گردد. قوانين زيست محيطي بسياري در خصوص گوگرد زدايي از سوخت ها(حمل و نقلي و غير حمل و نقلي) تصويب شده اند. بر طبق اين قوانين در اروپا كه هر ساله نيز بر شدت آنها افزوده مي شود، غلظت مواد نفتي بايد تا سال 2005 ميلادي به كمتر از 50ppm (Euro4) و تا سال 2009 ميلادي به 10ppm و كمتر مي رسيد(Euro5)، اين درح الي است كه منطقه نفتي ايران داراي گوگرد بالايي حتي در حدود 14000ppm نيز مي باشند. كه قطعا از لحاظ اقتصادي در ارزش نفت خام و هم دراثرات زيست محيطي، مشكلات ايجاد مي كنند. انواع مختلفي از تركيبات گوگردي در نفت خام و برش ها نفتي يافت مي شود كه جدا سازي هر كدام شرايط خاص خود را دارد: مركاپتان ها (R-sh)، سولفيد هيدروژن، سولفيدها،دي سولفيدها(R-s-s-R) از قبيل دي متيل دي سولفيد و دي اتيل دي سولفيد،پلي سولفيدها(R-sh-R)تيوفن ها و مشتقات آنها كه در برش سنگين تر نفت خام وجود دارد مانند:تیوفن، بنزوتيوفن، دي بنزوتيوفن، 4و6 دي متيل دي بنزوتيوفن و...
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: گوگرد زدایی از نفت وبرش های نفتی (کد پروژه 72)

4.7 از 5 ( 39 نفر ) شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
5.56 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
احمد احمدزاده مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
۶۸.۶% ۷
رضایت خرید: ۶۸.۶ % / (۷) رای
  • کاملا راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • نظری ندارم ۱۴.۲۹ ٪
  • ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
  • کاملا ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
4.8
Votes : 23