چکیده پروژه : شناسایی مراحل مختلف سرطان کولون با استفاده از روش های هوشمند فازی و عصبی (کد پروژه 725)

از نظر علوم مهندسی هر قطعه یا وسیله ای که در طبیعت وجود دارد، اگر بتوان از آن یک رابطه (فرمول) ریاضی بر اساس ورودی ها و خروجی ها بدست آورد (سیستم) ، آن قطعه را می توان کنترل کرد. از آنجایی که بدن انسان یک سیستم کلی بشمار می رود و هر بخش از بدن نیز یک سیستم است، می توان آن را کنترل کرد. در این پروژه سعی شده است با استفاده از روابط ریاضی سرطان کولورکتال که در دست داریم، قطر تومور را یک بار بدون کنترل کننده و یک بار بوسیله کنترل کننده فازی تطبیقی، با استفاده از نرم افزار متلب شبیه سازی کنیم.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : شناسایی مراحل مختلف سرطان کولون با استفاده از روش های هوشمند فازی و عصبی (کد پروژه 725)

سیستم ها را می توان بر حسب مجموعه ای از متغیرهای حالت بصورت بیان میگردد . متغیرهای حالت آن دسته از [xn(t), ...... ,x2(t), x1(t)]متغیرها هستند که رفتار آینده سیستم را، به شرط معلوم بودن حالت فعلی و سیگنال های تحریک، معین می کنند. سیستم ها و معادلات حالت از دو منظر قابل بررسی هستند:الف - سیستم هایی با معادلات حالت خطیب - سیستمهایی با معادلات حالت غیر خطیدر فرم اول همه معادلات را می توان به راحتی به فرم ماتریسی بیان کرد ولی مشکل اساسی این است که در دنیای واقعی و طبیعی تقریباَ همه سیستم ها غیرخطی میباشند. معمولاَ در نظریه کنترل کلاسیک راهکار اتخاذ شده تقریب سیستم غیر خطی با یک سیستم خطی میباشد که در این راستا بتوان از کنترلرهای کلاسیک استفاده نمود. اما باز مشکلاتی نظیر نویز نیز باعث مختل شدن کار اینگونه از سیستم ها می شود. در مورد سیستم ها این موضوع را نیز باید در نظر گرفته شود که همیشه عدم قطعیتی درمورد معادلات وجود دارد این بدان معنی است که اگرسیستم از دینامیک بالایی برخوردار باشد آنگاه نمی توان معادلات را بصورت دقیق تعیین کرد [1]. واژه فازی در فرهنگ لغت آکسفورد بصورت " مبهم ، گنگ و نامشخص " تعریف شده است.سیستم های فازی ، سیستم هایی هستند با تعریف دقیق و کنترل فازی نیز نوع خاصی از کنترل غیرخطی می باشد [2]. کنترل کننده های فازی فرض می شود در وضعیت هایی کار می کنند که در آن یک عدم قطعیت بزرگ با تغییرات نامعلوم در پارامتر ها و ساختار های سیستم وجود دارد. هدف اصلی کنترل تطبیقی عبارت از ثابت نگاه داشتن کارایی یک سیستم در حضور این عدم قطعیت ها می باشد. بنابراین کنترل فازی پیشرفته باید تطبیقی باشد. ساختار اصلی یک سیستم کنترل فازی تطبیقی در شکل1-1 نشان داده شده است. مدل مرجع به منظور مشخص نمودن پاسخ ایده آل که سیستم کنترل فازی بایستی پیروی نماید ، استفاده می گردد.فرض می شود که سیستم تحت کنترل دارای اجزایی ناشناخته باشد. کنترل کننده های فازی از سیستم هایی ساخته می شوند که در آن پارامتر های θ قابل تنظیم می باشند. قاعده تعدیل پارامتر های θ را بصورت بر خط چنان تنظیم می کند که خروجی سیستم تحت کنترل یعنی ،خروجی مدل مرجع یعنی ym(t) را دنبال نماید
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: شناسایی مراحل مختلف سرطان کولون با استفاده از روش های هوشمند فازی و عصبی (کد پروژه 725)

4.3 از 5 ( 47 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
4.07 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
محمد هاشمي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.8
47 total
5 9 
4 19 
3 19 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23