چکیده پروژه : ارائه روشی جهت بررسی تاثیر بار بر پایداری شبکه تولید برق (کد پروژه 726)

که به صورت درصد تغییرات برای هر باس بیان می شود. با توجه به نتایج حاصله، مشاهده می نماییم که تعدادی از باس ها، درصد تغییرات مشابه و یکسان دارند. در مرحله سوم، شبکه قدرت را از نظر درصد تغییرات مشابه به ناحیه هایی تقسیم بندی کرده، که مبنای هر تقسیم بندی به این صورت است که هر تعداد از باس ها که تغییرات تقریبا یکسان دارند را در یک ناحیه و با یک شکل مشخص قرار بگیرند. با این کار شبکه قدرت به چند ناحیه مجزا تقسیم می شود. در این پروژه به عنوان مثال شبکه شش باسه حداکثر به سه منطقه جدا از هم تقسیم شده است، که هر یک از این ناحیه ها نشان دهنده یک وضعیت از سیستم است.این ناحیه بندی کمک می کند تا به محض تغییر بار، دریابیم که شبکه قدرت در چه وضعیتی قرار گرفته است. در مواقعی که اضافه باری و کم باری در شبکه رخ می دهد، برای رفع این گونه مشکل ها، به جای آن که کل شبکه و منابع مورد بررسی قرار گیرد، کافیست ناحیه ای که از قبل احتمال رخ دادن خطا در آن با توجه به شبیه سازی صورت گرفته، بیشتر است را مورد مطالعه قرار دهند. این روش جدید به شرکت های توزیع برق و اپراتورهای سیستم کمک می کند تا به توانند، منابع را به شکل بهتری مدیریت کنند.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : ارائه روشی جهت بررسی تاثیر بار بر پایداری شبکه تولید برق (کد پروژه 726)

پايداری سيستم قدرت به خاصيتی از سيستم گفته می‌شود، كه سيستم را در شرايط عادی در يك نقطه تعادل نگه دارد و در صورتی‌ که سيستم در معرض يك اختلال قرارگرفت آن را به يك نقطه تعادل قابل‌ قبول برساند. سیستم‌های قدرت، به‌طور پيوسته در معرض اختلالات كوچك يا بزرگ قرار دارند. مستهلك شدن اين نوسانات و مستقر شدن سيستم در نقطه كار جديد، مستلزم وجود ميرايی كافی در سيستم قدرت است. عوامل مختلفی بر ميرايی نوسانات الكترومكانيكی يك سيستم قدرت مؤثر هستند، كه يكی از مهم‌ترین آن‌ها پاسخ بارهای سيستم به اختلال است. به کارگیری مدل‌های مناسب بار می‌تواند در مطالعات پايداری تأثير مهمی داشته باشد.از جمله عوامل اثر گذار بر پایداری شبکه قدرت: بار، ولتاژ، توان و جریان هستند. در این پروژه سعی داریم اثر تغییرات بار را بر روی پایداری شبکه قدرت، توسط نرم افزار psat، مشاهده و تحلیل نماییم. هدف در این پروژه، آن است که با ارائه یک روش جدید به نام تقسیم بندی شبکه های قدرت به ناحیه ها و منطقه-بندی های مجزا، که توسط تغییر دادن بارهای سیستم قدرت انجام گرفته، دست پیدا کنیم. برای رسیدن به هدف این پایان نامه، تغییرات گفته شده را بر روی دو شبکه شش و نه باسه پیاده سازی می کنیم. اقداماتی که در این پروژه به ما کمک می کند تا به نتیجه ی مطلوب مورد نظر این پایان نامه دست پیدا کنیم را در طی سه مرحله انجام می دهیم.مرحله ی اول به این صورت است، قبل از این که تغییراتی در بارها انجام دهیم، در حالت عادی یکبار پخش بار از شبکه گرفته و ولتاژ، توان و جریان هر باس را به دست می آوریم. درمرحله دوم، توان ظاهری هر باس بار را به اندازه 1/0 و 05/0 تغییر داده و مجددا پخش بار گرفته و نتایج آن را با نتایج مرحله ی قبل مقایسه می کنیم. برای مثال برای ولتاژ هر باس، مقایسه به این شکل انجام می گیرد که اختلاف بین ولتاژ هر باس را در حالت عادی شبکه، با ولتاژ به دست آمده پس از هر تغییر بار محاسبه می گردد. که به-صورت درصد تغییرات برای هر باس بیان می شود. با توجه به نتایج حاصله، مشاهده می نماییم
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: ارائه روشی جهت بررسی تاثیر بار بر پایداری شبکه تولید برق (کد پروژه 726)

4.5 از 5 ( 48 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
3.88 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
علي عيسي پور مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
48 total
5 18 
4 14 
3 16 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23