چکیده پروژه : طراحی روشنایی یک واحد مسکونی باهدف بهبود سطح پوششی و صرفه‌جویی انرژی (کد پروژه 727)

با توجه به اینکه در زندگی امروز بخش عمده‌ای از زندگی ما زیر نور مصنوعی لامپ‌ها سپری می‌شود نورپردازی و نحوه طراحی روشنایی می‌تواند تأثیر چمش گیری بر سلامت جسمی و روحی انسان‌ها داشته باشد. علاوه بر این روشنایی به عنوان یکی از فاکتورهای مهم و تأثیرگذار در زیبایی یک محیط به شمار می‌آید، به همان اندازه که می‌توان با کمک یک نورپردازی صحیح یک محیط زیبا خلق نمود، نورپردازی نامناسب می‌تواند تمام زیبایی موجود در محیط را از بین ببرد و همچنین از آنجایی که در کشور ما حدود ۳۰% کل انرژی تولیدشده در شبکه صرف تأمین روشنایی می‌شود؛ که رقم نسبتاً بالایی است؛ روشنایی و نورپردازی مناسب می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی در صرفه‌جویی در مصرف انرژی به دنبال داشته باشد. (۱)هدف از انجام این پروژه نیز طراحی روشنایی یک واحد مسکونی به وسیله نرم‌افزار دیالوکس به منظور صرفه‌جویی در مصرف انرژی است.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : طراحی روشنایی یک واحد مسکونی باهدف بهبود سطح پوششی و صرفه‌جویی انرژی (کد پروژه 727)

نرم‌افزار دیالوکس قدرتمندترین نرم‌افزار جهت طراحی و نورپردازی‌های داخلی و خارجی ساختمان می‌باشد، براساس آن غیر از نورپردازی تعداد لامپ‌ها و وات مورد نیاز را می‌توان به راحتی محاسبه کرد. همچنین با این روش می‌توان به مشتری قبل از اتمام طرح نورپردازی محیط را نشان داد.امکانات زیر در این نرم‌افزار فراهم شده است:۱-دیدن طرح قبل از اجرا و اعمال سلایق شخصی کر فرما۲-محاسبات دقیق در زمینه داشتن نور مناسب مطابق با استانداردهای روز دنیا۳-رعایت اصول مدیریت انرژی که در عصر حاضر از اهمیت فوق‌العاده ای برخوردار است و با استفاده از این تکنیک علاوه بر توزیع مناسب نور شما قادر خواهید بود هزینه‌های مصرف را به حداقل برسانید.۴-رعایت اصول طراحی با توجه به نحوه چیدمان و رنگ دیوارها و کف و استفاده کاربردی هر مکان۵-تعیین گراف نوری لامپ مورد استفاده۶-ارائه نقشه دقیق از مکان نصب لامپ و... در این نرم‌افزار محاسبات روشنایی فنی outdoor و indoor بر اساس روش‌های مرسوم و فرمول‌های پیشنهادی که در استانداردهای din توصیه گردیده انجام می‌پذیرد.این موضوع باعث شده است که محاسبات و خروجی این نرم‌افزار از دقت و کیفیت مناسبی برخوردار باشد، ضمن اینکه با استفاده از منو های این نرم‌افزار می‌توان به راحتی مشخصات نوری چراغ‌های روشنایی (lighting fixture) شرکت‌های معتبر خارجی فعال در این صنعت را download کرد.در این نرم‌افزار علاوه بر واردکردن راحت موضوعات به نقشه‌ها و ایجاد تغییرات روی آن بعد از محاسبات می‌توان شرایط نوری محیط را شبیه‌سازی کرد؛ ضمناً این نرم‌افزار قابلیت render کردن دارد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: طراحی روشنایی یک واحد مسکونی باهدف بهبود سطح پوششی و صرفه‌جویی انرژی (کد پروژه 727)

4.7 از 5 ( 49 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
3.77 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
محمود(آريا)ناصري علي آبادي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.9
49 total
5 14 
4 17 
3 18 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23