برقگیر و کات اوت فیوز در شبکه توزیع برق (کد پروژه 738)

تاریخ ثبت :
18 مرداد 1397
ثبت کننده :
4.8
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : برقگیر و کات اوت فیوز در شبکه توزیع برق (کد پروژه 738)

استفاده از برقگیر در خطوط انتقال و توزیع به‌منظور افزایش قابلیت اطمینان شبکه و کاهش خطاهای ناشی از اصابت صاعقه و همچنین حذف مطمئن اضافه ولتاژ ناشی از صاعقه، صورت می‌گیرد. اضافه ولتاژهای ایجادشده در شبکه تأثیر مخربی بر تجهیزات و تأسیسات الکتریکی برجای می‌گذارند، اما حدود آسیب با توجه به مقاومت عایقی وسیله الکتریکی متفاوت می‌باشد. مطالب اين تحقيق از ساده‌ترین و درعین‌حال پركاربردترين مفاهيم انتخاب‌شده است. این تحقیق در پنج فصل تنظیم‌شده است که ابتدا به بررسی صاعقه و نحوه‌ی شکل‌گیریان می‌پردازیم و سپس اضافه ولتاژهای شبکه توزیع را بررسی می‌کنیم در فصل سوم به بررسی عملکرد برقگیر در شبکه توزیع می‌پردازیم و در فصل چهارم با کات اوت فیوز در شبکه توزیع آشنا می‌شویم؛ و در فصل پنجم به بررسی برقگیر در شبکه‌های فشارقوی و برقگیر و کات اوت فیوز در پسته‌ای هوایی می‌پردازیم.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : برقگیر و کات اوت فیوز در شبکه توزیع برق (کد پروژه 738)

با توجه به توسعه سریع و روزافزون صنعت در جهان معاصر، مسئله تأمین انرژی موردنیاز از اهمیت خاصی برخوردار می‌باشد. لذا با افزایش تراکم مصرف در شهرها و مناطق صنعتی مسائل فنی و اقتصادی بسیاری برای طراحان و بهره‌برداران سیستم به وجود می‌آید. ازجمله مسائل فنی، اضافه ولتاژهای ناشی از امواج سیار است که باید به‌طور دقیق در سیستم شناخته شود و عکس‌العمل هر یک از عناصر موجود در شبکه در قبال آن‌ها مشخص گردد. شناخت و آشنایی با ماهیت امواج سیار، به طراحان و سازندگان تجهیزات حفاظتی، این امکان را می‌دهد که بتوانند جهت حفاظت تجهیزات سیستم های قدرت در مقابل این اضافه ولتاژها، سطح عایقی مناسبی را طراحی و انتخاب نمایند.اضافه ولتاژهای گذرا می‌توانند ایزولاسیون تأسیسات و تجهیزات فشارقوی را مختل ساخته و باعث قطعی و اتصالی در شبکه شوند؛ بنابراین مقدار این اضافه ولتاژها، تعیین‌کننده سطح عایقی تجهیزات شبکه خواهد بود بهترین المان حفاظتی مورداستفاده برای کنترل این اضافه ولتاژها، برقگیر است؛ و با استفاده از وسایل حفاظتی ازجمله برقگیر می‌توان تا حد قابل قبولی این اضافه ولتاژها را کاهش داد که درنتیجه کاهش در سطح عایقی تجهیزات و شبکه را به همراه دارد و ازنظر اقتصادی این مسئله حائز اهمیت است.انواع اضافه ولتاژهای موجود در شبکه را می‌توان بدین شرح بیان نمود:1-اضافه ولتاژهای داخلی که به‌واسطه تغییرات داخلی سیستم و آرایش شبکه ایجاد می‌شود و عوامل عمده در ایجاد آن عبارت‌اند از: کلید زنی در خطوط، قطع ناگهانی بار، اتصال فاز به زمین، رزونانس، فرو رزونانس و ...2-اضافه ولتاژهای خارجی که ناشی از تخلیه جوی بر خطوط انتقال و تجهیزات شبکه می‌باشد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: برقگیر و کات اوت فیوز در شبکه توزیع برق (کد پروژه 738)

4.8 از 5 ( 43 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
5.22 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
محمدرضا حبيبي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.1
43 total
5 14 
4 18 
3 11 
2 0 
1 0 
4.8
Votes : 23