چکیده پروژه : تأثیر نانوذرات بر کیفیت عایق های حرارتی (کد پروژه 74)

امروزه از فناوري هاي مختلف به منظور ايجاد آسايش و امنيت بيشتر و صرفه جويي در هزينه ها بخصوص در مصرف منابع انرژي بهره هاي فراوان برده مي شود . نانوتکنولوژي يكي از فناوري هاي جديدي است كه آينده بسيار روشني براي آن پيش بيني مي شود و گستردگي دامنه تاثير اين فناوري آنقدر بوده که گفته مي شود اين فناوري مي تواند بيشتر جنبه هاي زندگي آينده بشر را تحت تاثير قرار دهد و از اين جهت بكارگيري شيوه برخوردي مناسب با اين پديده و داشتن شناخت كافي از زمينه هاي مختلف کاربردهاي آن بسيار مهم است. در اين فناوري با توليد ساختارهايي در مقياس نانومتر، امكان كنترل خواص ذاتي مواد از جمله دماي ذوب ، خواص مغناطيسي ، ظرفيت بار و حتي رنگ مواد بدون تغيير در تركيب شيميايي بوجود مي آيد . نانوتكنولوژي نويد بخش پيشرفت هاي چشمگيري در زمينه هاي مختلف علمي شده است . اين علم با كنترل مواد در مقياس مولكولي، گشايش اسرار طبيعت در تمام عرصه ها از مهندسي تا پزشكي را نويد مي دهد . بسياري از خواص يك ماده از قبيل رنگ ، استحكام و شكنندگي قابل كنترل مي گردد. امكان تهيه عایقهای حرارتی مناسب و با ويژگيهاي مورد نظر در بخشهاي مختلف ساختمان و تاسيسات و تجهيزات سرمايي و گرمايي با توجه به نيازها و خواسته هاي ما ، براي كاهش مصرف انرژي بصورت مستقيم و غير مستقيم نقش بسزائي خواهد داشت.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : تأثیر نانوذرات بر کیفیت عایق های حرارتی (کد پروژه 74)

ايرانيان از ديرباز با عايق كاري آشنا بوده اند و با استفاده از مصالح ساختماني در دسترس، خانه هاي خود را طوري مي ساختند كه كمترين نياز را به گرمايش و سرمايش داشته باشد و اين خود جلوه اي از تمدن ديرينه ايران و ايرانيان است. عايق در تابستان باعث مي شود گرماي كمتري وارد ساختمان شود و در زمستان نيز جلوي خروج گرما از ساختمان و سرد شدن آن را مي گيرد. در خصوص مكانيزم عملكرد عايق به طور خلاصه مي توان گفت عبور انرژي حرارتي از يك ماده عايق، در حقيقت تلاش مولکولهای گرم و پرتحرك براي انتقال انرژي به مولكول هاي سرد و كم تحرك است كه در نتيجه آن سيستم به تعادل مي رسد. انتقال انرژي حرارتي از سه طريق ممكن است: رسانش ، جريان همرفت و انتقال تابشي، هدايت حرارتي مواد توسط اين سه عامل كنترل مي شود. به طور کلی عایق به موادی اطلاق می گردد که جریان انرژی یا برخی مواد را در یک بخش کنترل و از نفوذ آن به بخشهای مطلوب جلوگیری و یا آن را به حداقل می رساند. به دليل اين كه هوا عايقي خوبي براي گرماست،
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: تأثیر نانوذرات بر کیفیت عایق های حرارتی (کد پروژه 74)

4.8 از 5 ( 42 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
2.10 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
عطيه مخلوق مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.9
42 total
5 13 
4 12 
3 17 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23