ساخت ترازوی دیجیتال (کد پروژه 745)

تاریخ ثبت :
20 مرداد 1397
ثبت کننده :
4.5
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : ساخت ترازوی دیجیتال (کد پروژه 745)

در این پروژه هدف ما سنجش وزن اجسام تا حداکثر 5 کیلوگرم می باشد که این پروژه شامل یک لودسل،مبدل آنالوگ به دیجیتال(HX711)،میکرو،کی پد و ال سی دی می باشد.خروجی این لودسل بصورت تفاضلی است که به مبدل آنالوگ به دیجیتال (HX711) فرستاده می شود و سپس به میکرو منتقل می شود و محاسباتی را بر روی آن انجام می دهد تا داده به مقیاس قابل قبول درآید، سپس برروی ال سی دی کاراکتری نمایش داده می شود.در فصل اول به مقدمه پروژه و در فصل دوم آشنایی با قطعات و فصل سوم تشریح شماتیک و نرم افزار می پردازیم.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : ساخت ترازوی دیجیتال (کد پروژه 745)

لودسل وسیله ای برای سنجش وزن و نیز تعیین مشخصات اجسام در مواردی که به گونه ای به وزن آنها مرتبط می شود، مانند تعیین وزن مخصوص و تعیین ترکیب وزنی همبسته آلیاژهای فلزی است.ترازو یکی از قدیمترین ابزارهاست و قدمت ساخت آن ، با استناد به تصاویر بعضی انواع آن در مقبره های فراعنة مصر، به حدود پنج هزار سال پیش از میلاد می رسد.در قرآن نیز به «میزان » (مثلاً الرّحمن : 7ـ9) هم به معنای ابزار سنجشِ وزن به مفهوم وسیلة برپا داشتن عدل اشاره شده است.ساده ترین ترازوها از یک شاهین و دو پله (کفه) تشکیل می شود. جسم را برای وزن کردن در یک پله و وزنه ها را در پلة دیگر قرار می دهند تا شاهین به حالت تعادل درآید و وزن جسم معلوم گردد. اساس کار این ترازوها بر قوانین اهرم است.به مرور زمان انواع ترازو، بر اساس نوع کاربرد آنها ساخته شد، برخی از آنها عبارت اند از: قَپان ، ترازوی آبی ، و ترازوهای ترکیبی از جمله ترازوی حکمت وزن کردن اجسام در ترازوهای معمولی با معلق ماندن پله ها در هوا صورت می گرفت ، اما در ترازوی آبی ، جسم موردنظر در آب غوطه ور می شد و بر اساس «اصل ارشمیدس »، وزن مخصوص آن به دست می آمد. در ترازوهای ترکیبی ، وزن کردن هم در آب هم در هوا انجام پذیر بود. قپان نیز، برخلاف ترازوهای دیگر، فقط یک پله داشت.امروزه با پیشرفت علم الکترونیک و دیجیتال ، ترازوهای دیجیتالی با کاربرد بالا ساخته می شود. این ترازوها در انواع طرح ها ، اندازه ها و برای کارهای مختلف ساخته می شوند. که قصد داریم در ادامه با طرز ساخت این نوع ترازو دیجیتال بپردازیم.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: ساخت ترازوی دیجیتال (کد پروژه 745)

4.5 از 5 ( 50 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
2.65 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
فاطمه اسپهبدي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.9
50 total
5 14 
4 17 
3 19 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23