چکیده پروژه : طراحی و ساخت سیستم آشکارسازی وجود آب از پشت شیشه بدون تماس مستقیم (کد پروژه 747)

در این پژوهش، سیستمی طراحی گردیده است که وجود یک ماده را بدون تماس مستقیم از پشت ماده ای دیگر آشکارسازی می نماید. این سیستم، قادر خواهد بود وجود آب را بدون تماس مستقیم از پشت شیشه تشخیص دهد و در موارد دیگر، برای موادی که ثابت دی الکتریکی مشابه شیشه دارند نیز بکار گرفته شود. سیستم مذکور بجای استفاده از حسگر نور ، با روش حسگر خازنی طراحی و ساخته شده است. در صورت حضور آب بر روی شیشه، تغییرات ظرفیت خازن توسط تراشه AD7746 به کد 24 بیت دیجیتال تبدیل شده و به میکروکنترلر ارسال می گردد. از مزیت های این سیستم نسبت به سیستم های مشابه پیشین، دقت بالاتر و در عین حال قیمت کمتر آن است که تقریبا به نصف قیمت کاهش یافته است. این دو ویژگی در کنار نصب آسان، سیستم پیشنهاد شده را بارز تر می نماید. حال آن که سیستم مشابه پیشین در کنار عملکرد ضعیف، دستمزد و نیز دقت بالایی را جهت نصب و راه اندازی توسط افراد مجرب طلب می نمود. علاوه بر این، سیستم مذکور نسبت به سیستم قبلی، از اطمینان بالاتری نیز برخوردار می باشد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : طراحی و ساخت سیستم آشکارسازی وجود آب از پشت شیشه بدون تماس مستقیم (کد پروژه 747)

لازم به یادآوری است که در محاسبه ی ظرفیت خازن، خطوط میدان بین دو صفحه خازن بیش ترین سهم را در تعیین ظرفیت خازن دارند. از طرفی ظرفیت خازن رابطه ی مستقیمی با ثابت دی الکتریک ماده ای دارد که به عنوان ماده ی دی الکتریک، بین دو صفحه ی خازن قرار دارد. برای خازن هایی که دارای شکل منظمی هستند، مانند خازن های تخت، کروی و یا استوانه ای، روابطی بر اساس فاصله ی صفحات، ثابت دی الکتریک، و ثابت گذر دهی خلأ بدست می آید؛ اما اگر شکل خازن منظم و قانونمند نباشد، نمی توان از رابطه ی دقیقی برای محاسبه ی ظرفیت استفاده کرد. در این جا نیز بخاطر این که خطوط قوی بین دو صفحه را به خاطر محدودیت فیزیکی نمی توان برای تشخیص آب روی شیشه مورد استفاده قرار داد، هدف از انجام این پروژه آن است که بجای این خطوط قوی، از خطوط ضعیفی که خارج از فاصله ی بین دو صفحه خازن در فضا منتشر می شوند، برای تشخیص آب از پشت شیشه استفاده گردد؛ لذا لازم است که خازن، با شکل خاصی طراحی شود تا خطوط صفحات توانایی عبور از شیشه و آب را داشته باشند؛ همچنین به وسیله ای نیاز است که تغییرات ظرفیت خازن که ناشی از خطوط ضعیف میدان در پشت شیشه هستند را با دقت بالا رصد کند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: طراحی و ساخت سیستم آشکارسازی وجود آب از پشت شیشه بدون تماس مستقیم (کد پروژه 747)

4.7 از 5 ( 52 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
6.95 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
علي قائميان مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.1
52 total
5 24 
4 11 
3 17 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23