چکیده پروژه : اندازه گیری ضربان قلب با نوک انگشتان (کد پروژه 749)

میزان ضربان قلب ، با اندازه گیری تعداد تپش های قلب در یک دقیقه مشخص می شود که شاخصی است برای چگونگی وضعیت سلامت انسان. آگاهی از وضعیت ضربان قلب در فعالیت های متفاوت روزانه، هنگام استراحت و هنگام فعالیت های شدید بدنی مانند ورزش کردن، اطلاعات ضروری در مورد وضعیت کلی فیزیکی یک شخص را در اختیار کاربر قرار می دهد.در این پروژه سعی شده است دقت اندازه گیری بالا باشد آن هم به دلیل استفاده از میکروپروسسور و آپ _ امپ است ، چون در دستگاه های پزشکی ضربان سنج امروزی از میکروپروسسور استفاده می شود ، به کار بردن یک آپ_امپ ساده (آی سی 741) باعث شده کوچک ترین ضربان قلبی که سنسور به وسیله امواج از نوک انگشتان دریافت میکند را تقویت و آن را به وسیله میکرو شمارش کند و دقت را بالا ببرد. یکی دیگر از مزیت های این پروژه ،دقت بالا با هزینه خیلی ارزان تر از دستگاه ضربان سنج پزشکی است و هر شخص می تواند یکی از این دستگاه ها را در خانه داشته باشد تا هرلحظه از سلامتی خود با خبر باشد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : اندازه گیری ضربان قلب با نوک انگشتان (کد پروژه 749)

انواع دستگاه های اندازه گیری ضربان قلب با کنترل بهینه روند تمرینات، در مقابل استرس و نگرانی ازانسان محافظت می کند. برخی از انواع دستگاه نمایشگر ضربان قلب دارای نوار دور سینه و برخی فاقد آن هستند. این دستگاه ها برای کنترل ضربان قلب، نظارت بر ضربان قلب نرمال و حفظ ضربان قلب طبیعی بسیار کمک کننده اند. این دستگاهها که برخی از انها قابلیت اتصال به کامپیوتر و بررسی های دقیقتر را نیز دارا می باشند.دستگاه های سنجش ضربان قلب برای مصارف ورزشی و سلامت و برای کاربران خانگی نزدیک به 40 سال است که توسط شرکتهای مختلف به بازار مصرف عرضه شده اند. دستگاههای مدرن با استفاده از نوارهای سینه مجهز به میکروپروسور می توانند سنجش دقیقی از ضربان قلب را به عمل آورند. در واقع نمایشگرهای ضربان قلب شدت تمرینات ورزشی را مشخص می کنند. هرچه شدت ورزشها و تمرینات بیشتر باشد ، فرد ضربان بالاتری را تجربه می کند. برای گروههای مختلف کاربران، ورزشکاران در سنین و شرایط فیزیکی مختلف اطلاع از ضربان قلب بسیار تعیین کننده است. در ورزش های دومیدانی، دوچرخه سواری، کوه نوردی، اسکی و پیاده روی و در مورد کاربرانی که در حال کاهش یا افزایش وزن هستند، همچنین برای کابران با شرایط توانبخشی و توان افزویی پس از جراحات یا عمل جراحی استفاده ازدستگاه ضربان سنج توصیه می شود. دقت سنجش در ضربان سنج هایی که از بند مخصوص سینه به عنوان سنسور استفاده می کنند کمی بیش از انواعی است که سنسورآنها بر روی انگشت قرار دارند. در مجموع آن هایی که دارای بند سینه هستند 98% و آن هایی که فاقد نوار سینه هستند 95% دقت دارند. در عین حال مدلهایی از ضربان سنج که دارای نوار سینه نیستند معمولا ارزانتر و در حین استفاده کمی راحتر هستند. با توجه به مقاصد مختلف ورزشی (مانند حفظ تناسب اندام، کاهش وزن، ریکاوری بعد از عمل، کوهنوردی و...) میزان ضربان را بایستی کنترل کرد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: اندازه گیری ضربان قلب با نوک انگشتان (کد پروژه 749)

4.8 از 5 ( 37 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
3.48 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
ويدا نثارحسيني مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.9
37 total
5 12 
4 8 
3 17 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23