چکیده پروژه : بررسی دی متیل اتر به عنوان سوخت جایگزین در موتورهای دیزلی و شبیه سازی فرآیند تولید آن با استفاده از نرم افزارهای ASPEN PLUS و HYSYS (کد پروژه 75)

امروزه افزایش استفاده از سوخت های فسیلی ، آلودگی هوا را به دنبال داشته است . از طرفی با توجه به روند رو به رشد مصرف سوخت در کشور های صنعتی نیاز به سوخت های جایگزین با آلایندگی کمتر به شدت احساس می شود . یکی از سوخت هایی که در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته است ، دی متیل اتر (DME) می باشد که می تواند به عنوان جایگزین دیزل در وسایل نقلیه مورد استفاده قرار گیرد . همچنین دی متیل اتر دارای کاربرد های فراوانی از جمله تولید سایر مواد پتروشیمی نیز می باشد . با توجه به اهمیت دی متیل اتر ، جایگزینی دیزل با سوخت DME مورد بررسی قرار می گیرد و مزایا و معایب این دو سوخت نسبت به یکدیگر بیان می شود . در ادامه فرآیند های تولید دی متیل اتر و کاتالیست های مورد نیاز جهت انجام واکنش سنتز دی متیل اتر به هر دو روش آب زدایی از متانول و تولید مستقیم از گاز سنتز بررسی می گردد . در پایان به بررسی تولید صنعتی دی متیل اتر در ایران و روش تولید غیر مستقیم و تولید فراوان خوراک این فرآیند (متانول) و شبیه سازی این فرآیند توسط دو نرم افزار ASPEN PLUS , HYSYS پرداخته می شود

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بررسی دی متیل اتر به عنوان سوخت جایگزین در موتورهای دیزلی و شبیه سازی فرآیند تولید آن با استفاده از نرم افزارهای ASPEN PLUS و HYSYS (کد پروژه 75)

امروزه جهان در زمينه انرژي با دو بحران محدود بودن منابع سوخت هاي فسيلي ( فرآورده هاي نفتي و گازي ) و آلودگي محيط زيست روبرو مي باشد. گرچه نمی توان با توجه به گسترش جوامع انسانی (در عین صرفه جویی)، از میزان آلودگی ناشی از سوخت های فسیلی کاست اما می توان با استفاده از راهکار های مناسب میزان تولید آلاینده های محیط زیست را کاهش داد. صنعت و حمل ونقل دو منبع اصلی تولید آلودگی های زیست محیطی ناشی از سوخت های فسیلی هستند. در اين ميان بخش حمل و نقل سهم عمده اي را در مصرف انرژي و آلودگي محيط زيست به خود اختصاص داده است لذا در طول نيم قرن گذشته تحقيقات زيادي در مورد جايگزين انواع انرژي در بخش حمل و نقـل انجام شده و هنوز هم در دست اقدام مي باشد. سوخت جایگزین می بایست در عین تولید انرژی بالا، آلودگی بسیار کمتری نسبت به سایر سوخت ها داشته باشد. یکی از سوخت هایی که در سالهای اخیر به شدت مورد توجه قرار گرفته است، «دی متیل اتر (DME) » می باشد که می تواند به عنوان یک سوخت پاک جایگزین مناسبی برای سوخت های فسیلی دیگر باشد. در این پروژه سعی بر آن شده تا ابتدا به بررسی بحران کاهش سوخت های فسیلی و افزایش آلاینده های زیست محیطی ناشی از آن و معرفی و مقایسه اجمالی بین انواع سوخت های جایگزین و دی متیل اتر پرداخته شود. سپس روش های تولید دی متیل اتر توضیح داده می شود و در پایان شبیه سازی روش مناسب تر تولید دی متیل اتر توسط نرم افزار های HYSYS وASPEN PLUS ارائه می گردد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بررسی دی متیل اتر به عنوان سوخت جایگزین در موتورهای دیزلی و شبیه سازی فرآیند تولید آن با استفاده از نرم افزارهای ASPEN PLUS و HYSYS (کد پروژه 75)

4.8 از 5 ( 42 نفر ) شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نرم افزار های استفاده شده :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
200 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
30.34 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
غلامرضا نمدانيان مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
۶۸.۶% ۷
رضایت خرید: ۶۸.۶ % / (۷) رای
  • کاملا راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • نظری ندارم ۱۴.۲۹ ٪
  • ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
  • کاملا ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
4.8
Votes : 23