چکیده پروژه : کنترل سطح مایع در یک مخزن استوانه‌ای (کد پروژه 750)

در این پروژه، هدف کنترل ارتفاع آب در یک مخزن استوانه‌ای است که ورودی آن در اختیار ما نیست و از طریق شیر خروجی می توان ارتفاع آب را در حد مطلوب نگه داشت. برای این منظور در این پایان نامه ابتدا تابع تبدیل‌های این مخزن را به دست آوریم سپس با استفاده از جعبه ابزار (Simulink) متلب و پیاده‌سازی تابع تبدیل‌ها، با استفاده از بلوک نرم افزار متلب یک کنترل‌کننده PID در حالت پیوسته و سپس یک کنترل‌کننده PID گسسته را طراحی نموده و در ادامه سخت افزار سیستم را به کمک برد آردوینو و شیر خروجی پیاذه سازی می نماییم.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : کنترل سطح مایع در یک مخزن استوانه‌ای (کد پروژه 750)

کنترل سطح مایع در یک مخزن استوانه‌ای، تهیه یک کنترل‌کننده که بتواند سطح مایع را در هر ارتفاع که بخواهیم حفظ کند، از این پروژه استفاده‌های زیادی اعم از کنترل فشارثابت برای مکان‌های مختلف، سدها، کارخانه جات برای نگهداری مواد اولیه خود در یک مقدار ثابت و... می‌باشد در این پروژه می‌توان از حس‌گرهای مختلفی برای به دست آوردن حجم یا ارتفاع مایع استفاده کرد و روش‌های مختلفی برای کنترل دبی خروجی مایع وجود دارد. پس از مقدمه، در فصل دوم شناسایی فرایندهای مایع در یک مخزن استوانه‌ای، بیان‌شده است. در فصل سوم شبیه‌سازی در MATLAB، بیان‌شده است. در فصل چهارم پیاده‌سازی چند کنترل‌کننده بر روی سیستم، بیان‌شده است. در فصل پنجم روش‌های مختلف پیاده‌سازی پروژه، بیان‌شده است. در فصل ششم پیاده‌سازی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری پروژه، بیان‌شده است. در فصل هفتم مقایسه کنترل‌کننده‌های پیاده شده در سیستم، بیان‌شده است.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: کنترل سطح مایع در یک مخزن استوانه‌ای (کد پروژه 750)

4.9 از 5 ( 38 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
6.23 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
محمدزمان اعتضاد مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.6
38 total
5 7 
4 10 
3 21 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23