مطالعه جذب گاز ها در نانوسیالات (کد پروژه 755)

تاریخ ثبت :
05 شهریور 1397
ثبت کننده :
4.8
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : مطالعه جذب گاز ها در نانوسیالات (کد پروژه 755)

اثر شاخصی که گاز CO2 میتواند بر محیط زیست بگذارد ،اثر گلخانه ای است. به پدیده ای که گاز های کربن دی اکسید در جو زمین محبوس شده ومانند یک پتو سیاره را گرم میکند.به این صورت که جو زمین پرتوهای خورشیدی را جذب میکند اما پس از اینکه زمین گرم شد بخشی از تابش را منعکس میکند که طول موج ان تغییر یافته و در حوالی طول موج فرو سرخ است.این پرتو پس از برخورد به گاز های جمع شده در اتمسفر(گاز های گلخانه ای اعم از متان و کربن دی اکسید و CFC ها) مولکول های گاز را دارای انرژی میکند و باعث گرم شدن بیشتر جو زمین میشود. این گرم شدن کره ی زمین باعث اثرات مخربی مثل اب شدن یخ های قطب،کم ابی و... میشود.منابع انتشار و افزایش یافتن حجم گاز های گلخانه ای در جو میتواند سوختن سوخت های فسیلی،افزایش پرورش دام ها که منجر به تولید متان بیشتر میشود و نشت این گاز ها از واحد های تصفیه و فراوری گاز، باشدبنابر اینکه منابع انتشار این گاز شناخته شده است میتوان با کاهش استفاده از منابع گوشتی،کاهش استفاده از سوخت های فسیلی و استفاده از نانو سیالات در صنعت برای جذب گاز های گلخانه ای تا غلظت های خیلی پایین و کنترل و پایین اوردن کشت های غرقابی مثل برنج، انتشار این گازها را کنترل کرد.همچنین استفاده از نانوسیالات ،میتواند در استفاده از حلال های ابی و الی در جذب این نوع گاز ها در صنعت،صرفه جویی کرد.چراکه استفاده از نانوسیالات باعث میشود با میزان حلال کمتر،نرخ جذب گاز را بالا برد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : مطالعه جذب گاز ها در نانوسیالات (کد پروژه 755)

پس از استخراج گاز طبیعی از منابع گازی ویا منابع نفتی همراه گاز، برای تصفیه و پاکسازی گاز از ناخالصی های ان که مهمترین انها CO2و H2S هستند، از روش های مختلفی که جذب با اتیلن گلیکول ها از مهمترین انها هستند،استفاده میشود. حال در این تحقیق، هدف بهینه سازی این جذب با اضافه کردن نانو سیالات به سیال های پایه ای مثل اتیلن گلیکول ها و یا اب است.فلسفه جذب این دو گاز ،اثرات مخرب انها روی بدن انسان،خوردگی ،استهلاک تجهیزات پالایشگاهی و خطوط لوله و همچنین پایین امدن ارزش حرارتی گاز است.گاز CO2 علاوه بر اینکه ارزش حرارتی گاز را پایین می اورد، در حضور اب میتواند باعث خوردگی تجهیزات شده و استنشاق درصد های بالای ان میتواند غلظت O2 در بدن را کم کند و ترکیب ان با هموگلوبین خون باعث مسمومیت های شدید و حتی مرگ خواهد شد.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: مطالعه جذب گاز ها در نانوسیالات (کد پروژه 755)

4.8 از 5 ( 43 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
33.53 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
هوشيار پيشكاري مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.9
43 total
5 13 
4 14 
3 16 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23