چکیده پروژه : بررسی اثرتف جوشی برروی خواص مکانیکی فوم های فولادی (کد پروژه 758)

مواد فومی خانواده ای از مواد نو به شمار می‌روند‌ که، با توجه به ویژگی های منحصربه فرد،امکانات زیادی برای توسعه در سال های آینده خواهند داشت.برطبق آخرین طبقه بندی های علمی، مواد مهندسی به گروه های: فلزات، سرامیک ها، بسپارها(پلیمرها)، کامپوزیت ها، مواد طبیعی، موادفومی، تقسیم بندی می‌شوند. این نحوه ی تقسیم بندی کاملاجدیداست. مواد فومی با پایه پلیمری سال ها تولید شده و کاربردهای متعددی در صنایع مختلف پیدا کرده اند فومهای پلی اورتان، پلی اتیلن، پلی استایرین و...انواعی از مواد پلیمری هستند که در صنایع بسته بندی ، حمل ونقل، ریخته گری ، مبلمان اداری، خودرو و بسیاری کاربردها و مصارف دیگر مطرح بوده و با توجه به ویژگی هایی که دارند جایگزینی برای آنها مطرح نبوده و در سال های آتی نیز مصرف آنها،برطبق آمار موجود، رو به گسترش است. زمانی که صحبت از فوم به میان می آید چیزی که اغلب مردم در ذهن تصور می کنند همان فوم پلیمری است.فوم های سرامیکی،به عنوان گروهی دیگر از خانواده موادفومی، درصنایع ساختمانی، فیلتراسیون، تصفیه مذاب، تصفیه آب، به عنوان کاتالیزور در صنایع نفت و گاز و اخیرا در صنعت خودرو مطرح بوده و جایگاه ویژه‌ای دارند.ملاحظه می شود که عرصه کاربرد و مصرف این گروه تخصصی تر بوده و به جز صنایع ساختمانی در سایر عرصه ها عمومیت کمتری داشته به طور طبیعی شناخت عموم از ویژگی آنها کمتراست.گروه سوم یعنی فوم های فلزی به روئیت کمتر کسی رسیده و بسیاری از افرادی بااین مواد به تازگی آشناشده و باویژگی های تولید،خواص و کاربردهای آن کمترآشنا هستند. این فوم ها عمدتا از آلیاژهای آلومینیوم تولید می شوند. همزمان یابه تدریج فلزات و آلیاژهای دیگری مانند فولاد،مس ، نیکل ، سرب، روی و سایرفلزات وآلیاژهای آنها به لحاظ قابلیت فومی شدن مورد بررسی و مطالعه قرار گرفته و محدوده ای وسیع از کاربردهای مختلف را مطرح نموده اند. تحقیق در زمینه روش های تولید، خواص و کاربرد این مواد به سرعت درحال گسترش بوده وبه نظر می رسد که آینده درخشانی در انتظار این خانواده و گروه از مواد خواهد بود

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : بررسی اثرتف جوشی برروی خواص مکانیکی فوم های فولادی (کد پروژه 758)

مواد فومی، خانواده‌ای ‌جدید از مواد می‌باشد. بنظرمی رسد که این گروه از مواد ، روز بروز اهمیت بیشتری یافته و در زندگی بشر جایگاه ویژه ای پیدا نمایند. از ویژگی های منحصربفرد این مواد سبکی زیاد، استحکام به وزن بالا ،جذب انرژی عالی و قابلیت بازیافت است . ایان نامه حاضر با هدف معرفی مواد فومی و بخش کوچکی از این مواد یعنی فوم های فلزی تهیه و تدوین شده است.فصل اول حالت مقدمه داشته و به معرفی این مواد و تاریخچه ظهور در این زمینه اشاره دارد.درفصل دوم به کلیات ودرامدی از این مواد می‌پردازیم . فصل سوم برروشهای مختلف تولید این مواد تاکیدداشته و انواع و اقسام روشهای تولید ، موضوع فصل سوم است .خواص و کاربرد این مواد،که موتور محرک توسعه آنهاست ، در فصل چهارم به تفصیل مورد بررسی و مطالعه قرار گرفته است. این فصل نشان می دهد که این مواد در آینده چه جایگاهی خواهند داشت. شاید بتوان نتیجه گرفت که صنایع حمل و نقل زمینی، ریلی، هوایی و دریایی در آینده اتکا زیادی براین مواد خواهند داشت و فصل پنجم به نتیجه گیری و ارائه پیشنهاد اختصاص داده شده‌ است.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: بررسی اثرتف جوشی برروی خواص مکانیکی فوم های فولادی (کد پروژه 758)

4.9 از 5 ( 46 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
2.44 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
پشتیبانی دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
رضا اميني مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
46 total
5 20 
4 6 
3 20 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23