کاربردهای نانو تکنولوژی در پزشکی (کد پروژه 76)

تاریخ ثبت :
23 خرداد 1397
ثبت کننده :
عبدالرضا بهنام
4.9
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : کاربردهای نانو تکنولوژی در پزشکی (کد پروژه 76)

در اندازه هاي نانو، مواد داراي خواصي بسيار متفاوت از خواص همان مواد به صورت توده مي باشند . اين مسئله باعث پيدايش مواد محكم تر، سبك تر و هادي تر شده و خواص مغناطيسي عالي، كنترل گسيل نوري، تخلخل بيشتر، عايق بهتر گرمايي و فرسايش كمتر به ماده مي دهد. آنچه در این پروژه مورد بررسی قرار می گیرد تشخیص بیماری ها ، در مان بیماری ها و دارورسانی _ به درون یک بافت خاص یا سلول خاص و یا یک ساختمان خاص درون سلول _ بوسیله نانوذرات است. تشخیص بیماری به وسیله نانو حسگرهای الکتریکی یا مغناطیسی انجام می شود. این نانوحسگرها شامل نانو الکترودها ، نانوپروب ها ، نانوسیم ها و ... هستند. دربخش درمان بیماری ها به درمان سرطان و کاربردهای نانو در دندانپزشکی به طور مفصل پرداخته شده است ؛ سرطان بیماری شایعی است که از یک سلول شروع می شود و اگر بتوانیم جلوی تکثیر نامحدود سلولهای سرطانی را در همان اوایل رشدشان که هنوز تبدیل به تومور نشده است را بگیریم می توانیم تاحد زیادی سرطان را درمان کنیم. برای این کار به نانو ذراتی احتیاج داریم که بتوانند از غشاء سلول عبور کنند و ژن های معیوب را ازبین ببرند.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : کاربردهای نانو تکنولوژی در پزشکی (کد پروژه 76)

از ديرباز بشر همواره درصدد كشف مسائل مختلف مرتبط با سلامتي خود بوده است و در اين خصوص با بهره گيري از توانائي هاي خود تاكنون به پيشرفتهاي قابل توجهي دست يافته است . نگرش به سلامتي انسان از جنبه هاي مختلف قابل بررسي مي باشد . اين بحث را مي توان در يك تقسيم ساده به چند زيرمجموعه تقسيم كرد : 1- پيشگيري -2 تشخيص و -3 درمان بيماریها . ايده آل ترين حالت عدم ابتلا شخص به بيماري است . از سوي ديگر تشخيص بيماري نيز بخصوص در مورد بيماريهاي صعب العلاج مانند سرطان بسيار حائز اهميت است. آخرين مرحله، درمان بيماري در صورت ابتلا است.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: کاربردهای نانو تکنولوژی در پزشکی (کد پروژه 76)

4.9 از 5 ( 43 نفر ) شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
104 دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
2.00 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
عبدالرضا بهنام مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
۶۸.۶% ۷
رضایت خرید: ۶۸.۶ % / (۷) رای
  • کاملا راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • نظری ندارم ۱۴.۲۹ ٪
  • ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
  • کاملا ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
4.8
Votes : 23