روش های تهیه اسید استئاریک وکاربرد های آن در صنعت (کد پروژه 77)

تاریخ ثبت :
23 خرداد 1397
ثبت کننده :
سيدمصطفي سعيدي
4.6
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : روش های تهیه اسید استئاریک وکاربرد های آن در صنعت (کد پروژه 77)

اين پايان نامه به موضوع اسيداستئاريك و روش هاي توليد و كاربردها اين ماده مي پردازد. اسيداستئاريك جسم سفيد رنگ به فرمول مي‌باشد كه از چربي‌ها و روغنهاي حيواني و نباتي با تجزيه و تقطير آنها بدست مي‌آيد. نام ديگر اسيداستئاريك، اسيداكتادوكانوئيك (Octadecanoic) است. چربي گاو غني از اسيداستئاريك است. اسيد استئاريك به‌عنوان يكي از مواد شيميائي مهم در صنايع كاربردهاي زيادي دارد. روشهاي تهيه اسيداستئاريك در گذشته هزینه بر بوده و امروزه کاربرد خیلی کمی دارند اما روشهای گفته شده در این پایان نامه از نظر اقتصادی توجیح پذیر هستند و هم اکنون در کارخانه های تولید اسید استئاریک مورد استفاده قرار میگیرد. این پایان نامه در سه فصل تقسيم بندي شده است در فصل اول مقدمه ای در مورد چربی ها واسید های چرب و خواص فيزيكي و شيميايي اسيداستئاريك و نمكهاي اسيداستئاريك و كاربرد اين ماده (اسيداستئاريك) در صنعت را مورد بررسي قرار مي دهيم در فصل دوم به بيان روشهاي تهيه اسيداستئاريك در صنعت پرداخته شده است در فصل سوم به شرح كامل عمليات آزمايشگاهي و بررسي شرايط واكنش در آزمايش‏ها پرداخته شده است و به بررسي پارامترهاي واحد صنعتي و كانون مصرف و ميزان كالا پرداخته مي‏شود.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : روش های تهیه اسید استئاریک وکاربرد های آن در صنعت (کد پروژه 77)

اسيداستئاريك جسم سفيد رنگ به فرمول مي‌باشد كه از چربي‌ها و روغنهاي حيواني و نباتي با تجزيه و تقطير آنها بدست مي‌آيد. نام ديگر اسيداستئاريك، اسيداكتادوكانوئيك (Octadecanoic) است. چربي گاو غني از اسيداستئاريك است. باتوجه به گرايش جهاني براي مصرف روغنهاي مايع يا نيمه جامد با درجه غيراشباع بالا و محدود كردن دريافت ايزومرهاي ترانس و همچنين پتانسيل اقتصادي بالا و سرشت رقابتي و پوياي نوآرايي هاي مولكولي، انتظار مي رود كه در آينده نزديك، توليد چربيهاي بازساخته از طريق فرايند استري كردن، يكي از مطرح ترين روشهاي فرآوري روغن ها و چربي ها باشد بيشتر اسيدهاي چرب از منابعي نظير نارگيل، لوبياي سويا، دانه پنبه، ذرت و ديگر روغنهاي نباتي و چربي خوك و پيه گاو بدست مي‌آيند. چنين اسيدهاي چربي با مواد تشكيل دهنده چربي مثل استرول (Sterol) بصورت تري‌گليسريد وجود دارند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: روش های تهیه اسید استئاریک وکاربرد های آن در صنعت (کد پروژه 77)

4.6 از 5 ( 44 نفر ) شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
0.56 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
سيدمصطفي سعيدي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
۶۸.۶% ۷
رضایت خرید: ۶۸.۶ % / (۷) رای
  • کاملا راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • نظری ندارم ۱۴.۲۹ ٪
  • ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
  • کاملا ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
4.8
Votes : 23