مایعات یونی (کد پروژه 78)

تاریخ ثبت :
23 خرداد 1397
ثبت کننده :
الهام محمدي
4.9
امتیاز
50,000 تومان

چکیده پروژه : مایعات یونی (کد پروژه 78)

استفاده ازحلال ها درواکنشهای شیمیایی امری ضروری است اما بعداز واکنش مشکل بازیافت آن هاوجود دارد و باعث آلودگی محیط زیست می شوند.با تحقیق در حلال ها مایعات یونی به عنوان بهترین حلال شناخته شدند . با توجه به حلالیت زیادمایعات یونی مقدار کمی ازاین ترکیبات مورد استفاده قرارمی گیردلذادرمقایسه باسایرحلال ها دستگاه های مورد استفاده ازابعادکوچکتری برخوردارند.با توجه به فشار بخار پایین وعدم اشتعال پذیری وهدایت حرارتی بالادرایمنی بهتری نسبت به سایر حلال ها دارند.با توجه به قابلیت بازیابی این ترکیبات ازنظراقتصادی به صرفه می باشند . و یکی دیگر از برتری هایی که مایعات یونی دارد ، طراحی خواص فیزیکی و شیمیایی آن ها مطابق با فرآینداست بنابراین می توان باانتخاب آنیون و کاتیون مناسب ،مناسب ترین حلال را جهت فرآیند مورد نظر طراحی کرد . مهم ترین مزیت مایعات یونی آلایندگی بسیار اندک در محیط زیست است لذا به عنوان حلال سبز شناخته شدند. از کاربردهای مایعات یونی می توان به استفاده درساخت نانوذرات ، در ساخت مواد پلیمری متخلخل ، به عنوان الکترولیت در سلول های خورشیدی نانو کریستالین ، به عنوان دریچه دی الکتریک ، حذف گاز کربن دی اکسید و شیرین سازی گاز طبیعی در یک فرآیند صنعتی ، ماده انتقال دهنده گرماو ذخیره کننده درسیستم های گرمایشی با انرژی خورشید ، به عنوان الکترولیت غیر آبی برای بازیافت اورانیوم ،به عنوان استخراج کننده و.... نام برد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : مایعات یونی (کد پروژه 78)

امروزه اهمیت وکاربرد وسیع حلالهادرصنایع مختلف شیمیایی بر هیچ کس پوشیده نیست .استفاده از حلال های سمی وقابل اشتعال یکی از مهم ترین واساسی ترین مسائل مخاطره آمیز در صنایع شیمیایی است که روز به روز میزان آن در جهان به طور چشمگیری افزایش می یابد ،این حلال ها تهدیدی جدی برای محیط زیست محسوب می شوند که کنترل آن ها هزینه زیادی را صرف خواهد کرد ، ازطرفی بسیاری از فرآیندهای شیمیایی که برای انجام آن هاازانواع حلال ها استفاده می شود ،می توانند اثرات زیان باری برسلامتی انسان ، هزینه هایی هم که صرف جداسازی حلال ها از محصولات و یا بازیافت کامل آن ها می شود نیز از جمله مشکلاتی بودند که موجب پیدایش علم شیمی سبز (دوستدارمحیط زیست) گردید . شیمی سبز،به بحث زیان آوری موادشیمیایی می پردازدو به دنبال این است که خطرات ناشی ازآن را تا حد قابل قبولی کاهش دهد، به عبارت دیگر شیمی سبز ،طراحی،توسعه وبه کارگیری فرایندها و محصولات برای کاهش یا حذف موادی است که برای انسان ومحیط زیست مخاطره آمیزمی باشندکه
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: مایعات یونی (کد پروژه 78)

4.9 از 5 ( 45 نفر ) شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
4.35 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
الهام محمدي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
۶۸.۶% ۷
رضایت خرید: ۶۸.۶ % / (۷) رای
  • کاملا راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • نظری ندارم ۱۴.۲۹ ٪
  • ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
  • کاملا ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
4.8
Votes : 23