پروژه طراحی سیستم کشف تقلب در متن (کد پروژه 791)

تاریخ ثبت :
19 شهریور 1397
ثبت کننده :
4.4
امتیاز
150,000 تومان

چکیده پروژه : پروژه طراحی سیستم کشف تقلب در متن (کد پروژه 791)

امروزه تقلب و کپی برداری از متون و تحقیقات علمی و پژوهشی، به یک چالش جدی و مهم تبدیل شده است، تقلب در متون تحقیقاتی و پژوهشی، باعث نادیده گرفتن تلاش های اولیه شخصی که این تحقیقات رو انجام داده است می شود و به گونه ای سرقت در این زمینه بشمار می آید. که با توجه به این موضوع و نیز اهمیت حفظ حقوق افراد در سال های اخیر، پژوهشگران تحقیقاتی را جهت ارائه روش هایی برای تشخیص سرقت ادبی انجام داده اندکه در این زمینه از روش های شباهت سنجی برای تشخیص تقلب در اندازه گیری میزان شباهت اسناد موجود در وب استفاده می شود، معیارهای مختلفی برای محاسبه شباهت دو متن وجود دارد که این معیارها با نگرش های مختلفی شباهت را اندازه گیری می کنند. (شباهت لغوی،شباهت معنایی،شباهت نحوی) که در این پروژه شباهت لغوی مبتنی بر رشته مد نظر ما می باشد، که دو روش شباهت کسینوسی و ضریب دایس برای پیاده سازی انتخاب شده اند.در این پروژه پایه و اساس کار کشف کردن تقلب در متون می باشدکه این متون می توانند شامل متون علمی، متون تحقیقی، متون پژوهشی، پایان نامه ها و ... باشندکه کاربر جملات آنها را در اینترنت جستجو می کند و نتایج مشابه با موضوع جستجوی کاربر را دریافت می کند و درصد شباهت Cosine و Dice جمله انتخاب شده و جستجو شده را با توجه به متنی که از نتیجه جستجو بدست می آید را در پاراگراف ها و کل متن محاسبه می کند و مقدار ماکزیمم پاراگراف ها را به عنوان نتیجه شباهت جمله جستجو شده و متنی که از نتیجه جستجو بدست می آید را درهر لینک در نظر می گیرد. و به این ترتیب لینک های بازیابی شده رو با توجه به مرتبط بودن با جمله ی جستجو شده رتبه بندی می کنیم و سپس با استفاده از این پارامترهای محاسبه شده، می توان تشخیص داد که این جمله ای که جستجو شده، با نتایجی که برایش بدست آمده، چه مقدار مشابهت دارد و پی برد که این جملات در متن دیگری آمده است یا خیر.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه طراحی سیستم کشف تقلب در متن (کد پروژه 791)

امروزه استفاده از دستگاه‌های تحت وب به یک موضوع مهم برای برطرف کردن نیازهای بشر تبدیل ‌شده است، به‌ طوری‌که حتی برطرف کردن ابتدایی‌ترین نیازها نیز از طریق وب انجام می‌گیردکه موتور جستجو یکی از ساده‌ترین روش‌های دسترسی به وب است که به‌طورگسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد که امروزه انبوهی از آدرس‌های مختلف صفحات جدید با طیف وسیعی از منابع اطلاعاتی متنوع وجود دارد؛ که بنا به گزارش‌های محققین حتی معتبرترین موتورهای جستجوی امروزی همچون گوگل نیز تنها حجم محدودی از وب را پوشش داده است و حتی حجم زیادی از اطلاعاتشان در ماه‌هایی از سال به‌روز نیست. در بیشتر رهیافت‌های بازیابی اطلاعات توسط موتورهای جستجو، مبنای جستجو تعیین میزان شباهت اسناد با پرس‌وجو و سپس رتبه‌بندی اسناد بر این اساس است. که در حوزه تشخیص تقلب، نقش مهمی ایفا می‌کند که با استفاده از متدها و روش‌های مختلف، می‌توان تقلب‌های موجود در متن را شناسایی کرد و در ساده‌ترین حالت ممکن، از سرقت متون جلوگیری کرد و در پیچیده‌ترین حالت ممکن، از تقلب در نسخه‌های دارویی و تقلب در صورت‌های مالی جلوگیری کرد. همچنین شباهت سنجی در حوزه‌هایی مانند داده‌کاوی و دسته‌بندی و خوشه‌بندی اسناد، خلاصه‌سازی متن، دستگاه‌های پرسش و پاسخ و ترجمه ماشین، همچنین نقش مهمی ایفا می‌کند.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه طراحی سیستم کشف تقلب در متن (کد پروژه 791)

4.4 از 5 ( 45 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
زبان های برنامه نویسی شده :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
2.09 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
فرشاد نقش وار مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
3.9
45 total
5 11 
4 17 
3 17 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23