چکیده پروژه : پروژه شبیه سازی و مدل سازی مبدل AC به DC واسط توربین بادی و شبکه DC (کد پروژه 808)

در این گزارش نحوی عملکرد مبدل ACبه DC را برسی میکنیم در این کار هدف استفاده از انرژی یک توربین بادی و تبدیل آن به برق DC و تغییر نکردن ولتاژ خروجی با توجه به متغیر بودن بارورودی است. در این گزارش ضرورت این تبدیل انرژی و نحوی طراحی مبدل به طور کامل توضیح داده خواهد شد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه شبیه سازی و مدل سازی مبدل AC به DC واسط توربین بادی و شبکه DC (کد پروژه 808)

برقی که توسط توربین های بادی تولید میشود چون دامنه و فرکانس آن متغیر با زمان می باشد برای مصارف خانگی و دیگر جاها قابل استفاده نمی باشد. هدف در این پروژه این است که با استفاده از یک مبدل که ورودی آن خروجی توربین می باشد ، یک ولتاژ dc ثابت در خروجی داشته باشیم . البته با توجه به این که باری که در خروجی به عنوان مصرف کننده مورد استفاده قرار می گیرد نیز مقداری ثابت ندارد، بار در خروجی را نیز باید متغیر در نظر گرفت. برای این کار از یک مبدل acبه dc استفاده می گردد به طوری که این مبدل با مقایسه ولتاژ مرجع با ولتاژ خروجی و استفاده از کلیدزنی خروجی را ثابت نگه می دارد.در ادامه در فصل دوم به برسی مزیت های انژی باد و توربین های بادی می پردازیم. در فصل سوم به برسی مبدل ac به dcو یکسوساز ها می پردازیم.در فصل چهارم نحوی طراحی و شبیه سازی مبدل مورد نیاز را مورد برسی قرار می دهیم.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه شبیه سازی و مدل سازی مبدل AC به DC واسط توربین بادی و شبکه DC (کد پروژه 808)

4.1 از 5 ( 45 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
تعداد صفحات فایل pdf :
۴۵ دارای فایل ورد
حجم فایل اصلی :
0.83 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
لعبت رضائيان مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.1
45 total
5 14 
4 22 
3 9 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23