چکیده پروژه : پروژه بازآرایی شبکه توزیع با استفاده از الگوریتم ژنتیک (کد پروژه 809)

افت ولتاژ شدید، خاموشی های متعدد، عدم تعادل بار و تلفات بالا از جمله مشکلات اساسی در شبکه های توزیع می باشند. تجدید پیکربندی ساده ترین و کم هزینه ترین روشی است که بدون افزودن تجهیزاتی به شبکه ، مشکلات فوق را به طور نسبی برطرف می کند .در این پروژه روش الگوریتم ژنتیک برای حل مساله تجدید پیکربندی به منظور کاهش تلفات مورد استفاده قرار گرفته است . بدین صورت که یک سیستم حلقوی که کلیه کلید های آن بسته فرض شده است در نظر گرفته شده و سپس با استفاده از الگوریتم ژنتیک کلید ها برای باز شدن حلقه ها انتخاب می شوند تا هیچ حلقه ای در سیستم نماند و سیستم به یک سیستم شعاعی که کمترین تلفات انرژی را دارا می باشد تبدیل گردد.

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : پروژه بازآرایی شبکه توزیع با استفاده از الگوریتم ژنتیک (کد پروژه 809)

همان طور که گفته شد یکی از اقتصادی ترین و سریع ترین راه حلی که میتوان بوسیله ی آن تلفات الکتریکی را در شبکه ی توزیع کاهش داد و باعث استفاده ی حداکثر و بهینه از امکانات موجود گشت تجدید پیکربندی شبکه ی توزیع ، در صورت امکان ، است .به طور کلی شبکه های توزیع دارای ساختار غربالی ضعیف می باشند ولی به خاطر مسائل حفاظتی از جمله پایین آوردن سطح اتصال کوتاه ، ساده تر شدن هماهنگی بین رله ها و همچنین حفاظت بهتر در شبکه ، به صورت شعاعی بهره برداری می شوند. به همین خاطر تعدادی کلید در حالت عادی باز و تعدادی دیگر در حالت عادی بسته در شبکه می باشند ، که می توان با باز و بسته کردن آنها پیکربندی شبکه توزیع را تغییر داد،و پیکر بندی که دارای کمترین تلفات کل می باشد را یافت . به طور مثال در زمانی که خطایی در شبکه رخ می دهد ، تعدادی از کلیدهای بسته جهت رفع خطا باز می شوند و در اینجا لازم است که تعدادی از کلیدهای باز جهت برق رسانی به مناطق بدون خطا بسته شوند.با استفاده از این امکانات می توان شبکه را به گونه ای تجدید پیکر بندی کرد که علاوه بر حل مشکل بی برقی مصرف کنندگان ، بهترین آرایش بهینه از نظر حداقل بودن تلفات حاصل شود .
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: پروژه بازآرایی شبکه توزیع با استفاده از الگوریتم ژنتیک (کد پروژه 809)

4.4 از 5 ( 46 نفر )
شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
زبان های برنامه نویسی شده :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
14.42 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
اردا كياني مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
4.0
46 total
5 16 
4 16 
3 14 
2 0 
1 0 
فروش پروژه های شما در نمره الف
4.8
Votes : 23