چکیده پروژه : انتقال و ذخیره سازی گاز طبیعی با فناوری‌های نوین و شبیه سازی واحد LPG پالایشگاه تهران با استفاده از نرم‌افزار HYSYS (کد پروژه 84)

باتوجه به اینکه امروزه گاز طبیعی تامین کننده اصلی انرژی در بخش صنعت و و زندگی روزمره می‌باشد،داشتن اطلاعات تقریبا جامع و دقیق در مورد انواع روشهای توزیع و ذخیره‌سازی گاز طبیعی نیاز اساسی برای هر مهندس شیمی تلقی می‌شود. لذا سعی ما برآن شد که در مورد روشهای نوین در این زمینه اطلاعاتی کامل و مفید را در اختیار علاقه‌مندان به مبحث قرار داده و همچنین واحد تولید LPG (به عنوان یکی از مدلهای نوین در ذخیره‌سازی و توزیع گاز طبیعی) پالایشگاه تهران را با استفاده از نرم‌افزار HYSYS شبیه سازی کنیم. مطالب این پروژه در دو بخش با عناوین زیر ارائه می‌شود: فصل1: انتقال و ذخیره‌سازی گاز طبیعی با فناوریهای نوین فصل2:شبیه‌سازی واحد LPG پالایشگاه تهران با استفاده از نرم‌افزار HYSYS

پروژه های مشابه

توضیحات پروژه : انتقال و ذخیره سازی گاز طبیعی با فناوری‌های نوین و شبیه سازی واحد LPG پالایشگاه تهران با استفاده از نرم‌افزار HYSYS (کد پروژه 84)

ال‌ان‌جی یا گاز مایع به گاز طبیعی‌ای اطلاق می‌شود که موقتاً برای ذخیره‌سازی یا حمل‌و‌نقل در حجم زیاد به حالت مایع تبدیل شده است. گاز طبيعي مايع شده مايعي روشن و بدون هيچ رنگ و بو٬غیر سمی و غیر خورنده است كه بخش اعظم آن از گاز متان تشكيل شده است و درصد ناچيزي از هيدوركربن هاي آلي و نيتروژن در آن يافت مي شود. با توجه به تركيبات آلي اين ماده، خواص آن ا ز جهت ارزش حرارتي و چگالي، مي تواند متفاوت باشد. ولي به طور كلي مشخصات فيزيكي LNG به شرح زير است: وزن مخصوص: 425/0 گرم چگالی:5/26پوند بر فوت مکعب نقطة جوش:5/161-درجه سانتی گراد مقدار گرمایش ال‌ان‌جی در بالاترین سطح در دمای ۱۶۴- درجه سلسیوس به ۲۴ مگاژول بر لیتر می‌رسد. کمترین میزان گرمایش ال‌ان‌جی ۲۱ مگاژول‌بر‌لیتر است.
0

نظرات کاربران

امتیاز کاربران به: انتقال و ذخیره سازی گاز طبیعی با فناوری‌های نوین و شبیه سازی واحد LPG پالایشگاه تهران با استفاده از نرم‌افزار HYSYS (کد پروژه 84)

4.9 از 5 ( 51 نفر ) شما هم می توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

مشخصات پروژه

مقطع تحصیلی :
نوع پروژه :
حجم فایل اصلی :
5.31 MB
فایل ورد دارد؟
سورس کد به صورت فایل مجزا دارد ؟
مهم ! حتما بخوانید
کد ها در داخل داکیومنت توضیح داده شده است ؟
فایل pdf دارد ؟
فريبرز عشقي مدت زمان عضویت در نمره الف :۶ ماه
۶۸.۶% ۷
رضایت خرید: ۶۸.۶ % / (۷) رای
  • کاملا راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • راضی ۲۸.۵۷ ٪
  • نظری ندارم ۱۴.۲۹ ٪
  • ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
  • کاملا ناراضی ۱۴.۲۹ ٪
4.8
Votes : 23